Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia nova gti tuning
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
ejayGTI
sunt printre membrii forumului care si-au tunat daciile nova la exterior?a-si dorii si eu nijte idei cu poze dak aveti si sa precizati preturile
argon
eu zic sa-i pui o inotatoare dorsala, si vreo doua anale, actibild cu niche, leucoplast pe faruri, si spray negru pe stopuri..
Se muta la cafenea, ca acolo se pricep baietii mai bine la tiuning.

uite o superidee:
BlaueCorsa
1. Pentru a n-spea oara, ejayGTI, scrie si tu normal. Forum-ul nu e mIRC.
Risti sa te trezesti cu contul blocat si n-ai sa stii de ce.

2. Daca vrei tuning la masina, vezi la anunturi, este chiar cineva din Iasi care are un magazin si poate sa-ti dea detalii. N-ar strica sa intri si pe forumurile de profil si sa stai vreo cateva seri prin Fundatie sau prin parcarea de la Romtelecom, ai sa gasesti oameni care sa te-ajute...
2dor
Ai putea sa ii pui la Nova partea din fata de la un Mercedes 190, ca de BMW Ursulet exista deja si nu merita sa o faci la fel.
mihai0070
QUOTE(ejayGTI @ 9 Mar 2007, 01:00)
sunt printre membrii forumului care si-au tunat daciile nova la exterior?a-si dorii si eu nijte idei cu poze dak aveti si sa precizati preturile
*




Da o cautare si o sa gasesti poze si solutii de tunning de nu o sa iti vina sa crezi ...

sau poti sa o schimbi cu alta masina si ai scapat de cheltuiala ... macar spunene si noua la ce te-ai gandit ce vrei sa schimbi ...
Sony
Io as merge pe un bot de Calibra. Nu-ti mai sta nici dracu in fata, mai ales in vale. wink.gif
XMihai
Nu uita:

2 cd-uri in parbriz, unu sus in stanga si altu jos in stanga (cica scapi de radar, asa am auzit si eu)
folie pe geamuri
leduri albastre in pozitii
un decal misto pe luneta "Am cu ce ba !!!" (neaparat 3 x !)
cd-uri la capacele de la roti, asta daca nu ai jante de aliaj wink.gif
in loc de toba finala, baga o teava (suna sport biggrin.gif )
semnalizari in oglinzi
eleron micut pe plafon, cu stop si semalizari in el wink.gif
spoilere+praguri din fibra neaparat vopsite in culoarea masini
stopuri cu spray negru pe ele
proiectoare cu bilturi albastre,

Si ar mai fii cateva ... wink.gif
biggrin.gif
Sony
Si daca il prinde radaru', cine are mancat-as tupeu sa-l opreasca din zbor? Boeingu' zboara si dupa ce e prins de radar.
XMihai
Uite aici o racheta pe roti biggrin.gif


Vezi ca am uitat de sa-ti mai spun
Sa pui si oua kinder la antena wink.gif
Sony
Imi place! E facuta cu bun gust. dar e pacat ca n-are un mileu pe policioara din spate si un catel care sa dea din cap.
OAP
Si manuta de aia cu ventuza, pe luneta..
XMihai
Sony si mie imi place, tocmai de aia am postat-o ca sa o vada ejayGTI, poate si-o face si el pe a lui biggrin.gif
mihai0070
Si sa il completez pe XMihai sa nu uiti sa pui si niste namol pe langa roti care sa ajunga eventual si pe geamuri ... sa para ca ai facut off-road cu ea ... la 160 da bine asa zmolita radmasa.gif
Sony
Io zic ca mai bine manjeste portbagajul cu funingine. Sa creada fraierii ca are postcombustie ca la avioane.
mihai0070
radmasa.gif si uitasem sa nu uiti sa scrii pe ea si NOS ... radmasa.gif
2dor
Si antena aripa de rechin!!!
mihai0070
Si am auzit ca daca scoti filtrul de aer la nova ... suna ca un motor turbo cu un zgomot de aspiratie de mama mama ... laugh.gif
Sony
Doar daca torni niste apa in palnia aia pe care o descoperi dupa ce scoti filtrul.
Amedeus
Nu stiu daca ati vazut oul ala kinder cam de 10 cm, e super de pus la antena.
mihai0070
Am vazut eu si arata bestial ... ajuta la aerodinamicitatea radmasa.gif novei mai ales daca este aceasi culoare cu masina ...
Sony
Vrei sa zici ca masina este mai erodinamica, asta ca sa citez un clasic inca in viata, din pacate.
C@talin
aerodinamic bre,ce faci ,si nu mai cita ca citezi prost


LE da naspa la inventar blush.gif
mihai0070
apropo ejayGTI masina ta este foliata ????
Sony
Stiti cum se verifica puterea unei masini tiunate? Se leaga cu o sufa de un pom si se pleaca in tromba. Daca va cadea pomul precum macaraua de la Unirii, inseamna ca tiuningu' e reusit.
mihai0070
foarte tareeee domnuleeeeee sony foarte tareeeeee

si daca nu cade pomul ... si se rupe masina ... atunci te lasi de tunning ... radmasa.gif


apropo au secat apa ca ca scoata macaraua blink.gif smile.gif)
2dor
Masina e exfoliata!
mihai0070
QUOTE(2dor @ 9 Mar 2007, 14:52)
Masina e exfoliata!
*




riscul de a merge cu 160 la ora laugh.gif
Sony
Au secat apa, da' muncitorii n-au mai avut chef de scos macaraua. Alergau dupa peste prin albia Dambovitei.
mihai0070
Sau se faceau ca , cauta macaraua ... radmasa.gif
Cristi T
Eu zic sa nu-i pui bot de BMW,ci de Rols-Royce Phantom,inclusiv statueta de argint de pe calandru radmasa.gif radmasa.gif Acum serios vorbind,incerca sa faci Nova sa arate ca SUBARU WRX STI (cel din avatar-ul meu).Daca reusesti,ti-o cumpar eu tongue.gif
ahyle_blue_eyes
wink.gif ceasuri bord de nova gti (alea pana in 2000 ,an din care ceasurile erau ca la Sn)

Ps:nu e tuning ......da o mica personalizare. tongue.gif
argon
chiar e numele tau din buletin ala? (ahyle_blue_eyes) biggrin.gif

Si eu imi fac cadran de bord cu "argon" wub.gif
ahyle_blue_eyes
am vrut sa stie si cei cu care calatoresc(prietenii mei in special) ca le-am facut yo smile.gif
ejayGTI
ahyle si-a meritat munca arata frumos tare.dak ai si pentru bord de SN te rog sa postezi imaginea.mc
XMihai
Lasa frate mircu biggrin.gif
mihai0070
Poate o sa lase mircul cand se intoarce din concediu ... radmasa.gif
ahyle_blue_eyes
QUOTE(ejayGTI @ 10 Mar 2007, 01:02)
ahyle si-a meritat munca arata frumos tare.dak ai si pentru bord de SN te rog sa postezi imaginea.mc
*





foloseste search ca o sa gasesti multe chestii interesante de facut la masina


PS: am desfacut bordu' si am pus de vreo 5 ori ceasuri albe....m-am saturat.......azi am pus altele mai bine finisate si acuma arata mai bine cool.gif
C@talin
QUOTE(Cristi T @ 9 Mar 2007, 19:02)
Acum serios vorbind,incerca sa faci Nova sa arate ca SUBARU WRX STI (cel din avatar-ul meu).Daca reusesti,ti-o cumpar eu tongue.gif
*




eu as avea mai multe sanse sa fac subaru sa arate ca nova radmasa.gif
mihai0070
QUOTE(C@talin @ 10 Mar 2007, 21:32)
eu as avea mai multe sanse sa fac subaru sa arate ca nova radmasa.gif
*





Si atunci cine o sa o mai cumpere ... biggrin.gif
Modano
o nova tunata misto..mai mult la interior
pvd2010
e masina de doctor cumva? oricum, in viziunea mea e prea mult alb si se vede usor praful smile.gif
2dor
Arata misto pe afara masina dar fara chestia aia cu ASMA, iar la interior e ok dar se vede urat pielea aia sau ce e.
anamana
Autocolant?... laugh.gif


E mortal. Mai ales in combinatie cu cearsafurile de pe scaune si pardoseala de trolebuz.
mihai0070
Bine zis de doctor ... arata ca un spital ... daca mai avea si o cruce in geam ... radmasa.gif


are neon in volan sau este doar un efect din poza ... blink.gif

si in fata in los de ASMA trebuia sa scrie ATI radmasa.gif
Modano
e un efect al pozei pe volan... nu am vazut nici eu in realitate masina, era un anunt p masini.ro cu ea... am cerut si eu mai multe detalii icon_mrgreen.gif mai mult din curiozitate. Mie unul sincer mi-a placut tunningul, mai ales ca e facut doar de proprietar, inclusv bordul
mihai0070
Modano ... pe bune ...chiar iti place albul ala ... vopsit cu spray ...


Ps ... ce te faci daca versi suc sau cafea ... sau mai ales cu scrumul de tigare ... care este peste tot mai putin in scrumiera ... cel putin la mine asa se intimpla ... radmasa.gif ... de imi face teorie nevasta mea ...
gattoman
Masina aia am vazut-o prin oras si mi se pare ok.....dar jentile alea sunt cam mari si nu stiu daca au omologare, am vazut ca sunt pe 14 iar la nova din cate stiu sunt pe 13 sau ma insel eu. La interior este imitatie de piele dar care a fost pusa foarte neglijent, are multe cute. La exterior daca ar lipsi negrul ala ar fi si mai bine, dar probabil ca e dat asa ca sa acopere vreun defect la tabla. Mi s-a parut mult prea urias pretul....vreo 3500euro.
pastrama
Mi se pare infiorator interiorul acelei sali de operatie! dry.gif
ahyle_blue_eyes
jantele imi plac si doar albul de pe tapiteria portierelor mi se pare resusit.In rest.....tiganie ....ca la romani wink.gif
mihai0070
3500 euro .... 173.gif pentru masina aia imbracata in vinilinul ala ieftin ... o nova ca aia mai mult de 2000 euro nu merita si numai 1500 nu a bagat in ea post-336-1110552439.gif
sunt de acord cu ahyle_blue_eyes TIGANIEEEE ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.