Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Clio 2006 dci 80CP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ramm
Asa cum spune anuntul imi vand, de fapt cedez contractul de leasing pentru Renault Clio 2006 dci 80 CP.
Model: Clio Symbol Fidji (adica aer conditionat, geamuri fata electrice..)in plus fata de dotarea de baza are: alarma K9 classic (cadou Serus) vopsea albastra metalizata, antifurturi (tot cadou Serus).
Masina a fost inmatriculata in data de 10.07.2006 si are aproape 15.000 km.
La prima revizie a fost adaugat si filtru polen. Masina are carte service - este in garantie, nu a fost accidentata.
Leasingul este la BCR Leasing (dobanda preferentiala) iar Casco la BRC Asig (tot cu comision preferential - valoare Casco pe an 420 euro cu masina asigurata full Casco + valoarea cu TVA a masinii). Contractul de leasing este pe 4 ani fara valoare reziduala, pana acum s-au achitat 4273 euro. Valoarea ratei de leasing este de 196 Euro/ luna cu tot cu tva. (Ultima factura emisa a fost in valoare de 665 Ron).
Eu vreau pe ea 3200 euro + preluarea leasingului.
ramm
A mai fost achitata o rata, pretul ramane totusi acelasi
ramm
Scadem avansul la 2500 euro ptr ca ma grabesc
DragosP
Ca să înțeleg și eu, fiind mai greu de cap.
Să presupunem că o cumpăr la 01.04.2007 de la tine cu 2.500E.
Ce și cât mai am de plată: număr de rate casco, leasing etc?
psystem
Cred Ca mai sunt 39 de rate(daca ne luam dupa ce a zis el). Asta inseamna ca mai sunt de plata 7644Euro.
ramm
Depinde cum vrei sa o platesti. Daca vrei sa continui leasingul la ea si la cel care preia se pastreaza aceeasi dobanda si rata casco. Daca vrei sa o achiti integral, acest lucru de poate doar dupa ce se achita si rata nr. 12 moment in care mai raman de achitat 6700 euro (am vb la leasing ptr cineva care vrea sa o achite integral).
ramm
Pana acum s-au achitat aprox 4900 euro (dupa refacerea calculelor), inclusiv rata nr 9.
2500 euro negociabil ca ma grabesc...
ramm
2000 euro + leasing
ramm
s-a dat se poate inchide/ sterge
multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.