Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suturi cand o las in frana de motor.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
valeriu ciprian
Dupa cum spune si titlul...atunci cand o las in frana de motor imi apar niste smucituri in motor care se transmit in caroserie.De la ce poate fi?Multumesc.
tabek
Verifica avansul vacuumatic, poate fi de acolo. Poate nu lucreaza deloc, sau poate nu lucreaza bine.
valeriu ciprian
Avansul vacumatic merge...l-am verificat cu limba.. biggrin.gif de reglat cum pot sa il reglez?
C a t a l i n
Încearcă un SEARCH pe forum, vei găsi ceea ce te interesează... smile.gif
EUROPE_
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ranare+violenta
Daca vrei te mai ajut cu vreo cateva cautari icon_mrgreen.gif .
diaconuliviu
Verifica platinele, MAI ALES daca ai vreo Malvina.
bucsha
QUOTE(valeriu ciprian @ 15 Mar 2007, 22:45)
Avansul vacumatic merge...l-am verificat cu limba.. biggrin.gif de reglat cum pot sa il reglez?
*


La relanti daca scoti acel furtun de la Avansul vacumatic trebuie sa scada putin turatia.
tabek
Trebuie sa si astupi furtunul care iese din carburator si merge catre capsula. Altfel, e posibil sa nu scada deloc turatia, mai ales daca avansul static e putin marit...
vali_PRS
E posibil sa fie ceva firesc daca ridici brusc picioru' din gaz si nu cred ca numai daciile fac asa ...
n3m0
Verifica platina si avans (posibil cam mare).
Parerea mea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.