Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Laguna II.1 2.0 16V - 2003
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Frank SF
Niste buni prieteni ai mei vind urmatoarea masina:

Renault Laguna II.1 2.0 16 V 135 CP, culoarea albastru inchis metalizat, fabricatie 2003, full-option mai putin trapa electrica, scaune piele, totul electric, clima automata bizona etc - echiparea este Confort Privilege.

Masina are doar 45,000 km, a fost condusa mai mult in oras de o doamna care a avut foarte mare grija de ea si se vinde la pretul de 10,000 EUR. Merita vazuta. La momentul achizitiei masina a costat peste EUR 17,000 CIP si peste EUR 21,000 DDP.

Ca alternativa la plata cash mai exista posibilitatea de a prelua leasing-ul existent cu un avans de 3,000 EUR si cu rate complete ramase de plata pina in iunie 2008 plus valoare reziduala de aproximativ 7,000 EUR.

Singurul motiv pentru care se vinde masina este pentru ca doamna respectiva care a utilizat masina a schimbat locul de munca si are acum masina de serviciu de la noul job.

Cei interesati va rog PM la mine sau e-mail la: consultanta.finantare@gmail.com
Frank SF
up

Din cite m-am uitat pe mobile.de si cit am vorbit cu un dealer Dacia-Renault, EUR 10,000 este un pret fair pentru masina asta... masina e foarte klumea, merge foarte bine, nu a avut probleme.

Astept intrebari sau persoane interesate.
rotuning
adica...nu pricep! Deci doamna achita ratele ramase si valoarea reziduala dupa care o vinde cu 10.000 euro?
Frank SF
Exact. ea vrea sa mai obtina 3000 EUR net de pe masina.
Deci ori o cedeaza in schimbul a 3000 EUR cuiva care sa preia leasing-ul de 7000 EUR ramas de plata ori plateste ea cei 7000 EUR ca sa inchida leasing-ul si o vinde cu 10000 EUR, raminindu-i ei 3000 EUR net.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.