Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scartaie cand franez
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dragoselu
A inceput sa scartie ceva pe la frane cand franez: ce o avea oare ? Nu ma prea

pricep la mecanica. Se poate face ceva sa inlatur acest zgomot neplacut ?

Dragoselu
mihai1677
Ai placutele uzate , sau /si saboti uzati, trebuiesc schimbate urgent pana nu apuci sa uzezi si discurile si /sau tamburii.
CriSTI68
QUOTE(mihai1677 @ 21 Mar 2007, 11:35)
Ai placutele uzate , sau /si saboti uzati, trebuiesc schimbate urgent pana nu apuci sa uzezi si discurile si /sau tamburii.
*



nu neaparat uzati, de exemplu eu ii am noi pe toti si tot scartaie.

daca ai placutele si sabotii noi si scartaie nu te speria scartaitul acela dispare dupa o vreme, daca ii ai uzati ar cam trebuii sa ii schimbi
dragoselu
QUOTE(Adrianno @ 21 Mar 2007, 11:38)
nu neaparat uzati, de exemplu eu ii am noi pe toti si tot scartaie.

daca ai placutele si sabotii noi si scartaie nu te speria scartaitul acela dispare dupa o vreme, daca ii ai uzati ar cam trebuii sa ii schimbi
*




Pai am placutele si sabotii noi, am uitat sa precizez. Am facut 4000 km cu ei pana

acum si ar fi trebuit sa cam dispara nu ?
CriSTI68
vezi un mecanic la mine dupa schimbare nu au mai scartatit dupa 200 km
mihai1677
atunci calitatea proasta a materialului, mai ales astea ecologice, au bucatele de bronz in componeneta, e posibil sa fie o bucata mai mare de bronz, desfa uitate la placute trebuie sa vezi ceva in neregula
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.