Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Planetara terminata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
RoboCoop
Buna,am si eu cateva intrebari:

Am o Dacia Nova GT si azi mam apucat sa schimb bucsele si burduful la planetare care era spart de catev aluni bune adica nu mai era aperoape nimic din el si am descoperit ca in rulmentul acela pe ace de langa cutie nu mai era ace decat pe unul din 3 si am pus ace dar acum bate planetare mai tare ca inainte si la drum intins dar cel mai atre cand o bag in sarcina mai tare.Intrebarea este se mai poate rectifica si daca imi puteti spune si unde daca stiti un atelier bun in zona jud.hunedoara.

Va multumesc
Ciumonk
problema este ca probabil nu ai montatexactb in aceeiasi pozitie partea dinspre motor fata de partea care intra in cutie.si eu am patit-o.
RoboCoop
Si inainte sa schimb bucsele trepida asa de urat dar am descoperit de la ce este,planetara cea lunga este stramba.Am suspendat roata si am bagata in sarcina si nu se invartea axul perfect drept si producea trepidatia,acum trebe sa vad daca mai face asa dupa ce reconditionez planetara.

Mersi orcum de sugestie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.