Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunet ciudat in spate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
CriSTI68
de cateva zile a inceput la roata din spate dreapta sa se auda un zdranganit ca de chei si habar nu am de la ce este, franele sunt facute recent (cam de 2 luni) cam de la ce ar putea sa fie sunetul ala ?
Alan25r5
Vezi sa nu fi prins o sarma pe la roata.
mihai0070
vezi in capacul care care protejeaza butucul sa nu ai vre-o saiba sau poate vre-o siguranta scapata ...
CriSTI68
nu este posibil sa fie de la rulment ? sa aiba siguranta sarita ?
maseax
ai anti-furt la roti? daca da vezi sa nu fie antifurtu desfacut/slab.
CriSTI68
QUOTE(maseax @ 31 Mar 2007, 22:46)
ai anti-furt la roti? daca da vezi sa nu fie antifurtu desfacut/slab.
*



nu am anti-furt, suruburile sunt stranse cu pistol pneumatic
tgg2k
poate fi de la clema de prindere a tipului vechi de capace... alea cu surub in centru, ai incercat sa dai roata jos? e de la roata sau de la trenul de rulare?!

si da, e posibil sa fie dus rulmentul sau splintul de la siguranta sa fie dus, oricum, da jos roata si vezi in ce stare se afla
CriSTI68
QUOTE(tgg2k @ 2 Apr 2007, 10:44)
poate fi de la clema de prindere a tipului vechi de capace... alea cu surub in centru, ai incercat sa dai roata jos? e de la roata sau de la trenul de rulare?!

si da, e posibil sa fie dus rulmentul sau splintul de la siguranta sa fie dus, oricum, da jos roata si vezi in ce stare se afla
*



aia era biggrin.gif am dat jos jantele si am schimbat cu unele mai late si sunetul a disparut smile.gif apoi am verificat roata si era slabit surubul acela
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.