Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AJUTORR ,mari probleme la CV
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
marian-robert
salut sunt proaspatu proprietar al unei daci nova `99 ,la inceput a mers perfect ....pana in urma cu 2 zile knd am dat sa bag in mansalier sa auzit o troznitura si`mi sarea din mansalier(in celelalte viteze mergea ) .Am duso la mecanic mi-a da t jos motoru si cutia , iar in cutie dezastru ,tija de la mansalier se rupsese si mia barbierit 1 rulment si trenul fix .Nar fi o problema schimbare lor DACA SAR GASI , am cautat in toata constanta si la dezmembrari nu gasesc pe nicaieri.DACA CUMVA MAI AVETZI PE ACASA PIESE DE CUTIE DE NOVA SI ANUME TRENUL FIX SAU TIJA DE LA MANSALIER SAU STITI DE UNDE SA CUMPAR VA ROG ANUNTZATZIMA (pt poseseori de nova din constanta , imprejurimi sau bucuresti)
C a t a l i n
MARȘARIÉR

O să întreb pe la magazine în Ploiești, dacă găsesc te anunț, eu vin în CT duminică...
mihai0070
La dacia ai sunat au centrul mare de piese de schimb ... chiar la iesirea din pitesti la Vama ...

si la ce revagii zici ca ti-a facut ... cu siguranta nu mergea bine de la inceput cutia aia daca se rupe tija aia nu poate sa iti barbiereasca asa repede si rulment si trenul fix ...
piesele astea se gasesc in vitan (bucuresti) in seara asta trec pe acolo si o sa intreb si de pret ... daca mai gasesc deschis sad.gif la ora la care ajung eu acolo ...
marian-robert
astept vestile voastre ..... intre timp am mai aflat ceva k tija poate fi sudata.... rulmentu lam gasit ,iar trenu fix are doar 2 dintzi ciobitzi si cik ar putea fi facut....dar acuma nu`sh kt de fiabil ar fi ca nici nas vrea so iau sa merg 10-20 de km si sami cada iar sad.gif (specific k asta ar fi penultima varianta.....ultima ar fi cutia de renault 11 care e cam costisitoare)
mihai0070
Renunta la limbaj mIRC ... da furca aia sau cum ii spui se poate suda si poliza si o sa arate ca noua poate chiar si mai rezistenta ... biggrin.gif cat de spre acel rulment ... nu stiu ce sa zic ... poate chiar el a fost cel care a cauzat blocajul ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.