Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cutie de viteze blocata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
coltarobert
Am o dacia Nova din '99 si s-a blocat de doua ori in vit. a 3-a. am dus-o la mecanic si mi-a deblocat-o (i-a desfacut capacul si i-a tras nu stiu de ce pe acolo)dar nu ma risc sa merg la un drum mai lung cu ea (eventual sa iau mecanicul in portbagaj!). As vrea sa cumpar o cutie de viteze noua sau cel putin una buna second hand. Stie cineva daca se mai gasesc cutii noi si cat costa, sau cum o pot repara? Ma dispera!!!!
Multumesc.
Robert
iulian.bisty
cutii sau piese nova nu se mai fabrica
cauta la dezmembrari
mihai0070
Se fabrica ... depinde ce ai nevoie ... pinioane furci ... sincroane ... timonerie ... care este cauza blocajului .... daca spui ca s-a blocat de doua ori in a 3 a ... la dacia pitesti la CENTRUL DE PIESE DE SCHIMB ai sunat ... de unde esti ?



L.E. am vazut ca esti in Neamt ... sad.gif

mai bine identifica piesea cu pricina schimb-o si nu o sa se mai blocheze ...garantat
apollo
magazinul de la mine din focsani are cutie de viteze intreaga,noua si piese.

momentan nu stiu nici un pret.

piese de nova nu se mai fabrica, de fapt le fabrica SRL-urile.
bertro
pretul pt o cutie noua in magazin o sa te cam trimita la cardiologie smile.gif
recomand identificarea si inlocuirea doar a pieselor problematice.
mihai0070
bertro de acord cu tine
pretul pentru o cutie noua este undeva la 3000 ron poate si mai mult ... dar atata timp cat piesele pot fi inlocuite nu vad dece sa o schimbi cu totul ... ti mai mult de 6 mil nu te costa ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.