Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Faruri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
misucazacu
Salut

Poate sa-mi reaminteasca cineva cum se reglau farurile la Dacia 1300 ?
Stiu ca se pune masina la o distanta de un perete , si se cauta sa se faca
un triunghi ...
Multumesc anticipat
cristu
Vezi poza
misucazacu
Multumesc.
Minel
As dori sa imi inlocuiesc farurile la Dacia 1310L din '95 ,are faruri patrate(scuzati descrierea ),cum anume se demonteaza acest tip de faruri si apoi cum se regleaza ? va multumesc
bygy007
reglarea se face usor deschizi capota site uiti la faruri in masca de fata ai niste suruburi 3 la numar le desfaci sau stringi cu o cheie de 10 in functie de cum vrei sa bata spre stinga sau dreapta sus sau jos
farul se scoate astfel : in zona suruburilor unde se termina filetul mai are o prelungire acre intra in far acolo are o siguranta se scoate sigurantele de la fiecare capat de surub si se scoate farul
argon
De la farurile "patrate" in sus se regleaza dinauntru(masinii), pentru un reglaj mai serios se invarte de un singur surub(ala din partea de sus pe care intra reglajul din interior), cu o cheie de 11.
maryus_83
La cele cu 4 rotunde stie cineva cum se face?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.