Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsit in interior
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cosmin__
Salutare!



Acum sunt cu masina la chituit & vopsit & stuff (pe exterior) si ma interesa daca are rost sa o vopsesc (la service) si in interior. Se poate face si in fata blocului (ca nu prea ma tine buzunarul sad.gif )? Daca da ... cam ce vopsea se foloseste?



Multumesc.
Slider
Pai aceeasi vopsea ca si pe exterior...oricum banuiesc ca ai "dezbracat-o" de tot pe interior si oricum o sa se murdareasca si in interior cind or sa o vopseasca. Asa ca 1/2 litru acolo ce mai conteaza...

Chestia este ca nu prea ai ce sa vopsesti pe interior - asta daca nu a aparut rugina si pe acolo - desi, cu toata tabla "buna" a daciei nu cred sa apara rugina in interior...
cosmin__
La interior se da cu ceva hidroizoland? .... sau cu altceva in afara de vopsea? Am de gand sa pun si niste folie PEE (idee luata de aici de pe forum :wink: ) si m-am gandit ca ar fi momentul potrivit pt acesta opertiune.
Slider
Se da normal ca se da. Se antifoneaza masina si pe interior! Si daca tot o ai desfacuta antifoneaz-o si pe interior. Cauta pe forum si o sa gasesti o multime de solutii de antifonare.
make_bd
Aveti grija si nu antifonati cu antifon cauciucat pe interior ca nu se mai usuca in veci. Eu am dat si cu vopsea peste antifon si ... degeaba.
cosmin__
Interiorul nu se va scoate. Azi am vorbit cu baietii de la service si au spus ca au timp sa o faca doar la exterior (altfel mi-ar fi programat-o mult mai tarziu) deci nu vor scoate interiorul. Au zis ca rezolva ei sa nu se murdareasca interiorul. Dupa ce o scot de la service o sa ma apuc singur de antifonat.
RIon
QUOTE
La interior se da cu ceva hidroizoland? .... sau cu altceva in afara de vopsea? Am de gand sa pun si niste folie PEE (idee luata de aici de pe forum  :wink: ) si m-am gandit ca ar fi momentul potrivit pt acesta opertiune.


HIDROIZOLAND.... adica tara hidroizo... man, ce m-am ras:) dar mi-a prins bine. danke
cosmin__
gresala de tipar smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.