Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum ati cumparat loganul? Cash sau rate?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
St
Sunt curios cati dintre POSESORII de logan sau viitorii au cumparat Loganul in rate si cati cash.

Rog sa raspunda doar cei care au primit masina, cei care au facut comanda si cei care o vor face in viitorul apropiat si s-au hotarat.



P.S. Rog moderatorii acestui forum sa stearga acest thread daca mai exista pe undeva. Pot sa pun in optiunile chestionarului si pe durata?



P.S.S. Daca ati luat in rate, spuneti si in cat timp.
autopanda
Eu am scos doar 50 mil credit de la banca pe 1 an si am achitat cu banii cash LGN , in maxim 6 luni restitui creditul. Casco am facut in rate separat .
St
deci tu ai dat bani toti pe logan, da ai luat 50minl. pt costurile ce survin cumpararii???
autopanda
Am mai avut nevoie doar de 50 mil. pentru logan. Asa ca nu am vrut sa am credit auto si am ales sa scot un credit din banca pentru personale fizice pe 4 ani cu posibilitate de rambursare anticipata si cu dobanda indexabila (platesti mai multe rate si se scade din dobanda, dar si dobanda se schimba in functie de cum creste sau scade).

Atentie cu creditul de la BRD pentru logan in lei si valuta , nu se poate rambursa mai repede de 4,5 ani iar cand rambursezi mai multe rate odata se aplica o penalizare la suma rambursata de 3 %. Exemplu ai de rambursat o rata de 3000000 lei si vrei sa rambursezi 4 rate adica 3000000X4=12000000 lei deci vrei sa rambursezi mai mult dar atentie la suma de 12000000 se aplica un procent de 3% penalizare pentru rambursare anticipata adica 12000000X3%=360000 lei care se adauga la cei 12000000 lei (cele 4 rate )+360000 lei(penalizarea de 3% pentru cele 4 rate in valoare de 12000000 lei)=un total de 4 rate +penalizare de 12360000 lei. Ciudat nu? Deci mare atentie la ce fel de credit este , care este dobanda , si care sunt comisioanele practicate de banca . ATENTIE MARE
bobo77
A 2 varianta.
AR-18-MOS
Cadou+Rate ...
gabylzr
Topicul este vechi , au scazut dobinzile la creditele in lei.
ady85btz
si loganu si kia cash
razvan_3asy
cash (cu bani de la banca) insa nu l-au livrat nici azi sad.gif( sad.gif
Victoras2001
Cash. Si m-am dus tocmai la Pitesti, ca in Bucuresti mi-l aduceau in doua luni.

3 Jul 2008, 10:57:
QUOTE(autopanda @ 17 Sep 2004, 23:59)
Ciudat nu?
*


Nu! Banca stie ca are de luat bani de la tine timp de 4 ani. Isi planifica investitiile in functie de asta. Daca toti clientii ar inapoia creditele in 2 ani in loc de 4, socotelile ei ar fi date complet peste cap. La o prima vedere, ai dreptate. Dar daca privesti in profunzime... tongue.gif
laur58
achizitionat in rate la BRD pe 10 ani sad.gif
bubulici
leasing.. aka "rate" ; nu erau suficienti bani cash smile.gif
AR-18-MOS
Tu ai Logan sau berlina? Ca aici e vorba de Logan. tongue.gif
logan1.5dci
Cash.

biggrin.gif Ai facut ma bubilici posturi pentru deblocarea MP ?
AR-18-MOS
radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.