Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: S-au stricat garniturile de la usi!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
florinutzu
Am observat ca garniturile care etanseaza usile, sa nu intre vijelia de afara, s-au turtit si nu mai revin al forma initiala ( de la soare, de la frig, de la trecerea timpului). Acum observ ca intra vant de afara pe undeva pe la picioare prin dreptul usilor.
Din cauza ca usile stau 95% in pozitia inchis, garnitura este turtita. Mai prezinta elasticitate dar nu mai revin la forma initiala.
Se pot da jos si se inlocuiesc sau ce se poate face. Se gasec in comert?
Se poate pune pe usa cheder din acela care se pune pe geamurrile din casa? Va functiona.
Laq msinile straine astfel de garnituri rezista in timp sau se tocesc si ele?
Ma intereseaza macar pentru usile din partea din fata.
Ce solutii exista?
Multumesc!
driverx
Se gasesc fara probleme. Vreo 17 RON bucata. Sau cel putin eu atat am dat cand mi-am pus chederu la capota...
ATM
Intr-adevar, chedere de usi cam 16-17 Ron bucata ar fi pretul lor.
Cum le fac insa romanii, vei avea surpriza sa nu ti se mai inchida bine usa dupa ce le schimbi wacko.gif , ma rog, asta tine si de usi strambe/descentrate.
In principiu, se strica mai usor la Dacii decat la straineze, pentru ca romanii nu fac chederele din cauciuc de calitate (prea mult cauciuc artificial, mai rigid).
N-are rost sa pui cheder de geam casnic, e multa munca de adaptare si rezultatul...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.