Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cadere de turatie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Uncle-Sam
Cand o turez sa zicem pana pe la 3000-4000 rpm si iau piciorul de pe acceleratie, scade turatia pana mai jos de relanti pana se opreste motorul.
Daca o turez pana pe la 2000-2500 si iau piciorul, scade pana pe la 500 rpm, dupa care creste treptat pana la turatia de relanti. Vreo idee?? huh.gif
mihai0070
Nivel mic in CNC ... sau pompa de benzina care nu asigura debit suficient ...
Uncle-Sam
S-ar putea sa fie nivelul mic, desi carburatorul e nou. Pompa de benzina are debit suficient (atat cea de pe bloc, cat si cea din carburator)
Uncle-Sam
Am schimbat pompa de benzina pt ca sarise stiftul de la cama. Merge ceva mai bine acum, dar tot se opreste (mai rar ce-i drept). N-are nimeni alta idee? sad.gif
mihai0070
verifica CNC ... chiar daca este nou ... nivelul are un standard dar nu inseamana ca si standardul motorului tau se potriveste cu standard carburato
lupulnebun
Mareste nivelul. Daca nu vrea nici asa sa te uiti la bujii sa vezi ce culoare au ca mai poate sa fie si de la capacul de delco. Mi s-a intamplat la fel si am facut 8 ore din Constanta pana in Bucuresti. Am schimbat capacul de delco, schimbat platini si bujii si e ca noua. Dar nu te apuca sa le schimbi pana nu incerci sa mersti nivelul.
Succes cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.