Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: JANTE ALIAJ SOLENZA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Pages: 1, 2
marius_motors
SALUT
SINT NOU PE AICI SI AS VREA SA-MI SPUNETI UNDE GASESC JANTE DIN ALIAJ PT O SOLENZA , ORIGINALE DACIA .
zanga
incearca mai bine la sectiunea Bursa...
B-53-SDP
Dar de ce vrei tu neaparat sa fie originale solenza ?

La banii pe care ii dai pe ele iti poti cumpara un model mult mai frumos care sa se potriveasca la fix pe solenza
catalin06
La intrare in Pitesti dinspre Stefanesti e un servis de montat anvelope , echilibrat roti etc. vis-a-vis de Petrom . Acolo am vazut un set de jante pentru Solenza Scala pe 14" in stare buna . Cerea 600 RON . In momentul de fata nu stiu daca le mai are .
toto
cred ca gasesti si in targ, dar si la magazinele de origine
catalin06
La magazinele de origine sunt scumpe . Eu am vazut ca o janta de Scala costa 270 RON ; un set costa 1080 Ron . La pretul asta mai bine isi ia alte jante mult mai frumoase , chiar si pe 14" .
marius_motors
multumesc baieti pt promptitudinea cu care mi-ati raspuns, vreau originale ca , cad mai bine pe masina .
marius_motors
am fost la service dacia , janta originala solenza este 280 ron/ bucata .
ce ziceti merita ?
Zippy
Si jantele de solenza tot pe 14 sunt.Deci ia in considerare ca trebuie sa cumperi si cauciucuri.Alti bani, alta distractie.
catalin06
Nu merita !!!! La banii astia iti iei jante mult mai frumoase . Parerea mea . Eu unul nu as da atatia bani pe jante de Solenza Scala .
Zippy
pai pe supernova oricum nu dau bine, dar pe solenza merg.
marius_motors
ce marca [ model ] recomandati ca design , calitate si pret ?
Zippy
OZ superturismo WRC white. E vreo 450 ron bucata. Sau era tipul ala din iasi cu magazinul de tuning, avea oferta jante+gume 2200 ron cu montaj si echilibrat gratuit.Am vrut sa le iau eu, dar deh..sunt student sarac sleep.gif

Atasez poza ca sa iti faci o idee:
[attachmentid=51978]
catalin06
Mergi la un magazin si alege un model KM sau CMS . Pret : 1000 - 1100 ron . Daca vrei marci consacrate te va costa foarte multi bani , Zippy ti-a dat un pret la asa ceva : 2200 ron . Daca iti permiti ...
toto
mie imi plac cele de SN, dar n-am vazut pe nicaieri... plange.gif
poate sa-mi iau unele care arata cat de cat la fel, dar sunt cam scumpe, nu aduc nici un bneficiu si raman si cu astea vechi...
initial am crezut ca o janta de aliaj este usoara...pana am ridicat una... sad.gif
catalin06
Cum nu e mai usoara o janta de aliaj ??? Inainte aveam jante CMS pe 13", ridicam o roata cu o mana . La o roata cu janta de tabla trebuia sa folosesc doua maini. Acum am jante KM pe 14" , dar trebuie sa recunosc ca sunt destul de grele pentru niste jante din aliaj ... sau faptul ca sunt mai mari si eu le compar cu jantele de tabla pe 13" ...
nh1980ro
Aliajul e usor, dar nu si jantele..smile.gif
catalin06
Janta de aliaj e usoara , depinde cat plumb are pe ea ... icon_mrgreen.gif
mark``
LolLolLo.gif
wrcristi
SALUT
iti pot oferi la un pret avantajos originale la 550 RON;intr-adevar cele oroginale cad bine pe solenza tinand cont ca difera ecartamentele fata-spate ca si la DSN;am vazut tot felul de jante pe solenza dar cad urat de tot pt ca nici ET nu este ales corect si in timp o sa ai probleme cu rulmentii din cauza modificarii deportului fata si spate
jentile au fost ale mele pe DSN dar in prezent eu merg cu BBS originale pe 15" din cauza altor modificari personale(performante dinamice)
daca iti este de folos informatia suna-ma la tel 0745092522-pitesti
AleXuTzU_Tau
salut.....se potrivesc jantele de 14" ??....si este legal???.....ca as vrea sa imi iau si io.....jantele merg de 14" si cauciuc de 165/70?care ma ajuta si pe mine???..plzzz
cristio_79
Jantele pe 14" se potrivesc pe Solenza si sunt si legale deoarece varianta Scala are aceste dimensiuni din fabrica.De fapt,sunt trecute ambele dimensiuni,13" si 14",in carte si certificat la majoritatea,indiferent de versiune.
Dimensiunea din carte a anvelopei este 165/65 R14.
dmhyou
jenti de tabla pe 14' ptr SOLENZA unde gasesc ..... mai ieftine ca pret...
mersi
marius80_eugen
Jante de tabla pe 14 de Solenza NU exista , ci doar de aliaj !

QUOTE(AleXuTzU_Tau @ 22 Apr 2008, 21:07)
salut.....se potrivesc jantele de 14" ??....si este legal???.....ca as vrea sa imi iau si io.....jantele merg de 14" si cauciuc de 165/70?care ma ajuta si pe mine???..plzzz
*



Pe jante de 14 merg 165/65 ( legal ) , 175/65 , 185/60 . Eu am 175/65/14 si sunt multumit de alegere .
opt|ons
Nu mai deschit alt topic are cineva jante art pareri despre ele bune,rele?
Iulikk
Sincer... gaurile pentru prezoane par date total aiurea, zici ca-s date pe genunchi... vezi ca era pe la bursa unu care vindea d-astea si a spus un user ca sunt extrem de prost facute.
hrs
Am vazut eu in Iasi jantele originale de Solenza, noi, la autocenter pret:329 ron bucata
clau_24bcd
in tg jiu jante de solenza originale 300ron si de supernova 270../bucata
solenzaxjg
Dupa parerea mea dute la vulcanizari ca au jante frumoase de numa si poate iti si aduc ce vrei tu dar nu se merita cele originale eu vreu sa imi pun deastea[attachmentid=1627583195] [attachmentid=1627583195]
B-58-PTM
am eu 4 jante aliaj solenza pe 14 cu cauciucuri de vara cred ca au 2000 km
Iulikk
zi-mi pretul pe privat.
Parsifal87
zi-mi si mie pretul pe privat te rog si sa imi mai raspunzi la o intrebare:un schib dak te intereseaza eu ti le dau pe ale mele de 13 tabla plus o diferenta cu cauciucuri mixte si tu mi le dai pe ale tale?
RAZVANRUSU84
Mai ai jantele alea??pret ceva??
Multumesc anticipat!
Iulikk
Jante Stella originale Solenza 303 lei per bucata la reprezentanta Dacia.
Bxeg
salut, daca mai esti interesat de jenti Stela de Scala am eu set de 4 buc + cauciucuri Matador 165/65/14 noi.
Iulikk
Prea tarziu. Am dat comanda la Dacia. Ma interesa doar o bucata.
ursul_bipolar
QUOTE(Bxeg @ 17 Mar 2010, 02:12)
salut, daca mai esti interesat de jenti Stela de Scala am eu set de 4 buc + cauciucuri Matador 165/65/14 noi.
*



salut,

la ce pret le dai?
maryus73
300Ron bucata nu crede.gif
Iulica puteai sa ramai cu cea de tabla ca rezerva.
Iulikk
Nu prea. Ca era crapata janta aia. Acum am sundat-o, am vopsit-o electrostatic (cred ca asa ii zice, a dat nenea ala cu o pulbere pe ea) si ramane de rezerva.
Oricum, am gasit sa dau janta de tabla cu 100 de lei ph34r.gif .
argon
ce preturi aveti voi pe acolo? de aliaj SH cu mici urme cu tot cu guma se da la 100 ron pe aici, originale, dar gumele cam sterse..de tabla cateva zeci de ron.
Iulikk
Stiu... dar shh ph34r.gif Stii vroba aia... fraier nu e ala care cere, e ala care da.
Bxeg
salut, nu pot sa dau pm pentru ca nu am suficiente posturi rolleyes.gif , jantele si cauciucurile sunt 1100roni..
seraph
QUOTE(Bxeg @ 17 Mar 2010, 19:34)
salut, nu pot sa dau pm pentru ca nu am suficiente posturi  rolleyes.gif , jantele si cauciucurile sunt 1100roni..
*




Esti din Bucuresti?
Bxeg
Da, sunt din Bucuresti
Vladd
Sunt noi la pretul asta ?
Bxeg
da
sosoro
Ce cauciucuri sunt si de unde esti?
Iulikk
A venit iepurasu' de Paste: 303 lei la reprezentanta Dacia.
seraph
Si eu caut niste jante Stella pt. Solenza si cauciucuri de vara.
george_scala_2004
ia legatura cu iulikk...s-a dotat si cu cauciucuri de vara si cu janta noua... wink.gif icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.