Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tremurat ciudat!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
danni_zap83
Salut . Am si eu o problema care cu toate ca nu mi se pare a fi asa importanta mi se pare destul de enervanta . Acum 2 saptamani am fost cu masina (Nova GTi 2000 injectie GPL ) la un mecanic pentru ca simteam la ralanti o bataie la motor si am inteles ca asa se intampla cand sunt probleme cu tachetii sau mai bine spus cu , culbutorii .Am fost , omul a reglat ce era de reglat iar la primii 10 -20 de km masina mergea foarte rotund.Totusi dupa ce am mai facut un drum ulterior a aparut o alta bataie dar mai sacaitoare dupa un drum de vreo 40 km .Ideea e ca problema apare numai la relantii sau cand schimb vitezele iar putin turata la ralanti am observat ca bataia dispare . Vreau sa stiu si eu care e problema daca ma poate ajuta cineva inainte de a ajunge din nou la respectivul mecanic sa ii spun ca a facut treaba de mantuiala .Ma gandesc sa nu fie o problema de la instalatia de gaz,dar pana acum nu mi-a facut probleme,dar....sad.gif Multumesc anticipat!!
pastrama
Uleiul cati km are?
Sudsemnatu
sa nu fie de la injectie! pune-o pe un tester
danni_zap83
QUOTE(pastrama_stelistu @ 25 Apr 2007, 14:52)
Uleiul cati km are?
*



Uleiul ca si mai toate filtrele au maxim 500 km iar ceva probleme cu injectia am de ceva timp si mai precis ca nu imi tine ralantiul pe benzina , pe GPL nefiind o problema .Totusi "subsemnatu" daca poti sa imi spui undeva un tester bun si o curatare de injector si cam cat m-ar costa chestiile aste cred ca fac si asta de indata . Asa cum am spus curios e ca probleme cu injectia erau mai demult ,dar de ce tocmai acum ???
Sudsemnatu
nu am zis ca asta e ! doar ti-am dat un sfat !
crede-ma ca nici eu nu stiu unde sunt din astea de injectie ieftine ( testere) ...
sigur gasesti la meridian , cobalcescu...unde sunt centre autorizate dacia..mai departe nu stiu ...cat costa ..etc
daca gasesti un tester bun si ieftin da-mi de stire si mie , mersi
thedragon
cumva bataia se amplifica cand accelerezi brusc?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.