Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimb becuri bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Johnny_deepart
Cum pot face ca becurile de la ceasurile care indica apa si ulei sa-mi lumineze bine ca nu prea se vede seara, adica nu se vede mai deloc seara. La bord sunt in partea dreapta in fata la scunul din dreapta...... ma enerveaza ca nu se vad
v_razvan_c
Si la mine era la fel,nu stiu din ce cauza,dar becurile devenisera negre si abia se mai vedeau. smile.gif
Johnny_deepart
si ce le-ai facut?
v_razvan_c
Le-am schimbat...
Johnny_deepart
se schimba usor?
v_razvan_c
eu am bord de 1300,nu mai retin cum este la cel de 1310,dar daca tot la fel este,bagi mana pe dedesupt in zona lor si invarti de suportul de bec,pana face un click,asa se schimba un bec smile.gif
papamuntz991
poti sa te bagi sub bord("cu privirea") sau cu lanterna si ai sa vezi cum sunt becurile acolo...eu am pus leduri rosii...dar tot slabut se vad...sunt facute asa....au foar o fanta de vreo 3 mm prin care trece lumina...asta e....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.