Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consum foarte mare la Dacia 1310 TX
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
romitza
Salut!

Daca se poate sa ma ajute cineva , am un consum imens la saracuta mea Dacie 1310 TX din 86.In jur de 10 11 l/100 in oras ceea ce este extrem de mult.Nu am mai auzit pe nimeni cu o dacie care sa consume atat de mult.Nu am nimic modificat la motor,este cel original.
mad.gif

Multumesc anticipat
ilikecheese
Salut! Bun venit pe forumul daciaclub!
Sa stii ca 10 l in oras in conditii de trafic nu e consum mare, e consum normal. In afara presupun ca ai consum de 6-7 l nu? Oricum cauta ca mai sunt topicuri pe tema asta.
romitza
Bine v-am gasit.

Nu si in afara am consum destul de mare in orice caz nu 6-7 in jur de 8-9.Si am testat chestia asta cand am fost in afara localitatii.
romitza
Ah , si inca ceva , totusi stau in Constanta , nu in Bucuresti.Nu e chiar asa aglomerat avand in vedere ca merg mai mult dimineata sau seara.Totusi mi se pare un consum exagerat
$$ilvviu
Schimba cuiul pontou (asa se cheama?) in cazul in care are guler. Poti verifica eventual etanseitatea lui tinandu-l apasat in timp ce dai la cama.
AC
10-11 in oras nu-i mult.
8-9 in afara e acceptabil doar la viteza de 100km/h pe tot parcursul distantei ( pentru o cutie in 4 trepte). Daca in afara mergi "normal" (pt o dacie) cu 70-80, consumul de 8-9 e mare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.