Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: frana de mana cu mofturi...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
bertro
frana de mana imi face mofturi in ultima vreme:
pana acu vreo cateva luni functiona foarte bine, prindea 4 dinti si masina ramanea intepenita. de la un moment dat, brusc, a inceput sa prinda doar 3 dinti, daca trag mai sus merge pana aproape sa-l prinda si pe al patrulea (de fapt, il agata) dar parca o tine ceva. consecinta: ramane la 3 si masina aluneca frumos la vale daca o las. Acu cateva sapt, la fel de brusc, a inceput iar sa prinda 4 dinti si sa stea teapana.
Asta pana azi cand, iar pe neasteptate, a revenit la cei 3 dinti. La un moment dat, am tras un pumn in maneta si, surpriza, am reusit sa o urc pana la 4. Desigur, la a 2-a incercare tot la 3 a ramas si nici pumnii, scuturatul manetei stanga-dreapta, miscatul carcasei alea de plastic in care e maneta, etc n-au ajutat cu nimic.

Aveti idee ce naiba are? o fi de la maneta sau de dedesubt ? (poate am luat vreo groapa la fiecare schimbare de "atitudine", desi nu tin minte asa ceva). Pedala imi tine bine.
Alexu7
pe dedesubt acolo totu merge cum trebuie nu agata pe undeva? te`ai uitat ?
bertro
nu m-am uitat. intamplator, mergea bine cand am pus-o pe elevator in aprilie si am zis ca am scapat de problema. acu nu prea mai am pe ce s-o ridic sau groapa in care sa ma bag. oare pot sa vad si asa, "la sol" ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.