Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme, probleme si iar probleme...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Uncle-Sam
1. Cand pun frana pe la 80 la ora se aude cateodata un "poc-poc-poc" in acelasi ritm in care se invarte roata (discurile sunt putin ovalizate) de parca ar da cineva cu un ciocanel in caroserie in partea din spate. Am ridicat-o pe cric in spate, dar nu are niciun joc.
2. La plecari mai bruste de pe loc sau la schimbari mai violente ale vitezelor se aude tot un pocanit de parca ar cupla ceva in momentul accelerarii.
3. Pierde ulei pe langa pompa de benzina. Am schimbat pompa, am schimbat si garniturile dintre pompa si bloc, dar degeaba sad.gif
Mjeefo
Nu stiu prea bine dar poate ai vreu rulment spar. Sau sau dus naibi.
Ai frane cu disc?????!!!!!
sobolan
verifica sa nu fie slabite discurile din suruburile de pe fuzeta......
Uncle-Sam
QUOTE(sobolan @ 7 May 2007, 20:58)
verifica sa nu fie slabite discurile din suruburile de pe fuzeta......
*



Buna idee! Are Discuri la toate rotile. Cand am aerisit-o ultima data pocnea repartitorul dupa ce faceam presiune din pedala si dadeam drumu sa iasa aerul. Ma gandesc sa nu fie acolo buba. Rulmentii n-au cum sa fie pt ca sunt noi
Dyda
Dupa simtomele descrise de tine , mai de graba ar fi vorba de cuplajele elastice ( bucsi de cauciuc) la oase si la punte.
Verifica-le
Si la amortizoare
Fizz
Dupa simptomele descrise e posibil sa ai probleme la etrierul respectiv.
El e fixat cu 2 gume.
Sunt mai multe variante:gume deplasate;tocite sau mai rau,sa fi cazut vreuna.
Verifica-le!Daca a cazut vreuna e posibil sa iasa etrierul. 053.gif
good luck!

LE.La garnitura pompei da-i cu niste silicon rosu si ai scapat de belea! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.