Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
claudiuvoinescu
vand masinuta mea. e o dacie 1310 din 1990, bleu. o am de 4 ani, i-am facut setul motor de curand (are vreo 2000-2500 km). are itpul valabil pana in 2009, toate taxele platite la ea. la partea mecanica este impecabila. dar are nevoie de tinichigerie si de o vopsea probabil. totul este in stare buna de functionare, ma refer la partea mecanica. la tinichigerie sunt urmatoarele probleme: are niste zone ruginite in podea pe partea dreapta sub bancheta (nu s-au transformat inca in gauri dar mai mult de un an nu pot fi trecute cu vederea). fostul proprietar a bagat fibra de sticla in usi, probabil din cauza ruginii. pe mine nu ma deranjeaza, dar se vede. tapiterie e cam uzata, adica scaunele din fata sunt tocite pe lateral, iar panoul din stanga spate sta sa cada. cam astea sunt problemele la masinuta mea.

in curand or sa apara si niste poze dar nu promit.

pana atunci respect!

PS. nu vreau mult pe ea, 1500 de lei cred ca ajung!
NU accept sa dau masina fara a o radiain prealabil!
claudiuvoinescu
in acest weekend am rezolvat (schimbat tabla) problemele cu lonjeronul spate stanga si zona ruginita din podea. am schimbat si toba finala cu una reconditionata.

asa ca up!

(dan_daniel este interesat de masina dar nu a spus nimic mai mult asa ca anuntul este inca valabil)
claudiuvoinescu
am uitat sa precizez.
masina are setul motor facut complet (2.500 km intr-un an de zile), frane noi, arcuri si amortizoare schimbate acum 2000 km, pompa de ulei si pompa de apa schimbate odata cu setul motor, faruri si stopuri noi, chiar si cauciucurile sunt noi tot 2000 km.

asa ca up!
claudiuvoinescu
are itp pana in 2009, asigurare, rovigneta si merge f bine!

up!
claudiuvoinescu
thread inchis!

respect!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.