Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spitalul Cuza - Voda Iasi
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
ady77
Asa cum spune si titlul topicului lunea viitoare trebuie sa ajung la Spitalul Cuza - Voda din Iasi, cum ajung venind dinspre Bacau?
http://www.iasi.mednet.ro/institutii/gineco/
zanga
Pai de la intrarea in Iasi mergi tot inainte pana ajungi in fundatie la un sens giratoriu mare, dupa care faci dreapta la a doua strada si urmaresti linia de tramvai, cobori o vale(tot pe langa linie) pana la prima intersectie unde faci stanga si mergi tot dupa linia de tramvai inainte si ai sa vezi pe dreapta spitalul .
Bafta !
CriSTI68
cauti un tir pe contrasens si te bagi in fata lui biggrin.gif
ady77
Nu cred ca ma duce la un spital de obstretica-ginecologie daca da tir-ul peste mine. tongue.gif
ahyle_blue_eyes
Ba frate!nu poti merge in continuu pe acea linie ca ai restrictie!Niste rute pe care poti ajunge la Sp Cuza:
1.la intrarea in Iasi mergi tot inainte mult pana ajungi in fundatie la un sens giratoriu mare, dupa care faci dreapta la a doua strada si urmaresti linia de tramvai(este una singura), cobori o vale(tot pe langa linie) pana la prima intersectie unde faci stanga si mergi tot dupa linia de tramvai inainte si la un moment dat trebuie sa faci dreapta (ca nu ai voie sa mai mergi o portiune pe langa acea linie de tramvai(care de altfel merge pana in fata spitalului)si mergi inainte iar la a doua intersectie semaforizata(cea dinaintea Mitropoliei)faci la stanga(spre teatrul national)si mergi inainte si dai de inca o intersectie semaforizata unde te intersectezi cu linia de tramvai.Faci dreapta si mergi pe linia de tramvai circa 100 metri si ai ajuns!
2.Cum intri in Iasi mergi tot inainte si pana ajungi in fundatie la un sens giratoriu mare.Dupa care mergi inainte spre bd independentei( o strada mare cu 3 benzi pe sens) Mergi cam 200 m si dai de o intersectie semaforizata.Acolo te afli in fata spitalului Spiridon(daca cumva te ajuta sa te orientezi)Treci de acea intersectie dar sa ai grija sa ramai pe banda din dreapta deoarece la a 3-a strada(sens unic) faci la dreapta( pe langa liceul Bancila din Iasi)Si la prima intersectie dai de linia de tramvai si dupa aia faci stanga iar la 100 m dai de spital!
ady77
Merci mult.
Lostboy
Ady, îmi cer scuze că postez aici, dar topicul lui Radian era închis. Este cineva care poate să-mi dea un link unde pot să găsesc lista cu centrele unde există acceleratoare liniare de radioterapie?
ms. frumos!
dacis
Merg destul de des prin zona , asa ca iti pot da un sfat: urmeaza traseul 2 din lista lui ahyle_blue_eyes.
bmwh548
Cred ca dupa 5 ani o fi gasit el drumu' tongue.gif
l@u
poate ca mai baga giratorii in fundatie ca sa umple rezervorul biggrin.gif
bmwh548
La cat de misto se circula pe la Fundatie acum pana si argon ar inregistra consumuri cu plus.
l@u
mai naspa daca vine tramvaiu fara frane din Copou !!!!
Markos
Dar dacă vin vreo patru? frustrat.gif
vi_escu
Banuiesc ca mergi pe dn28. Tine drumul pana la gara apoi virezi la stanga. La a doua intersectie virezi dreapta. In piata unirii se face o strada la 45 grade dreapta. Mergi pe ea pana la a treia trecere de pietoni faci stanga apoi prima la dreapta si ai ajuns in parcarea de la opera. Spitalul este alaturi.
Nu incerca sa ajungi cu masina in poarta spitalului ca te complici.
l@u
QUOTE(bmwh548 @ 12 May 2012, 18:48)
Cred ca dupa 5 ani o fi gasit el drumu' tongue.gif
*



asta de mai sus chiar nu crede treaba asta radmasa.gif
bmwh548
E de-a dreptu' convins sa muara Cici.
ady77
Ca sa nu mai deschid un alt topic, as avea nevoie urgent, pentru tratamentul baietelului meu cel mic, de medicamentul: metotrexat 5mg seringa (2 buc). Medicamentul ar trebui sa ajunga la Cluj, cu plata ramburs, datele pe pm celui care il gaseste.


Nici eu (in Bacau), nici sotia (in Cluj, pe langa Institutul Oncologic „Prof. Dr. Ion Chiricuță”) nu am gasit.

Va multumesc anticipat!

16 May 2012, 12:27:
Deci deocamdata sansele de a gasi asa ceva in Romania sunt aproape de 0. Am vorbit cu cineva sa incerce sa imi ia din Austria sau Ungaria. Daca reusesc sa gasesc, o sa anunt aici pentru a opri cautarile.

Va multumesc din suflet tuturor.
Shush
Online nu se gaseste ?
Pe engleza ii spune Methotrexate.

Astia sunt producatorii : http://www.sandoz.com/our_products/oncolog.../redirect.shtml
Nu strica sa le dai un mail sa intrebi unde s-ar putea gasi.

Pentru metotrexat pastile vad ca se gasesc chiar si "bisnitari" care le dau la preturi enorme.
Romania, tara unde se face bisnita si cu medicamente ...
ady77
Pastile gasesisem deja in Austria, fiole veneau pe comanda a doua zi doar ca persoana respectiva nu putea sa stea. Oricum ia toate farmaciile de pe drum de la Viena pana in Romania si poate gaseste. Sper sa rezolv.
Markos
ady, intra pe helpnet.ro si baga o cautare.

Mie mi-a gasit METOTREXAT EBEWE 10 MG/ML SOL INJ 1.5ML X 1 SER PREUMPLUTA, disponibil într-o farmacie din Bucuresti si vreo 4 din tara.
Shush
http://www.helpnet.ro/?pid=&mid=11&cod=HNI...+SER+PREUMPLUTA
Asta apare si in Brasov.
Daca e ok sa imi spui si maine ma duc sa vad daca e disponibil.
Azi din pacate nu pot ajunge decat seara tarziu.
ady77
Am sunat cam la toate numerele alea nu este pe stoc. Intre timp a rezolvat doctorita la Cluj.

Deci putem opri cautarile.
Markos
QUOTE(ady77 @ 16 May 2012, 13:26)
Intre timp a rezolvat doctorita la Cluj.
*


a scapat.gif
Shush
QUOTE(ady77 @ 16 May 2012, 12:26)
Intre timp a rezolvat doctorita la Cluj.
*



biggrin.gif

Succes in continuare !
ady77
Doamne-ajuta!
Markos
Yep!
ady77

biggrin.gif

Doamne-ajuta!
ady77
Pe mine azi nu ma mai afecteaza nimic, Stefan are 11 luni fara recidiva. 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif 168.gif
Markos
up.gif
bmwh548
valuri.gif
Shush
QUOTE(ady77 @ 25 Jul 2012, 12:10)
Pe mine azi nu ma mai afecteaza nimic, Stefan are 11 luni fara recidiva.  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif
*



cool.gif
l@u
multa sanatate in continuare atat lui Stefan cat si parintilor
b76bgaarh
bravo moldovene.
kum
QUOTE(ady77 @ 25 Jul 2012, 13:10)
Pe mine azi nu ma mai afecteaza nimic, Stefan are 11 luni fara recidiva.  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  168.gif  ...
*


Bravo ma! Felicitari!
radian
Ma bucur sincer pentru jr.
ady77
Va multumesc!
Are nevoie in continuare de ganduri bune si rugaciuni.
cosmin_2300
QUOTE(ady77 @ 25 Jul 2012, 13:10)
Pe mine azi nu ma mai afecteaza nimic, Stefan are 11 luni fara recidiva. 
*


Bravo Adi, mă bucur să aud asta!
Așa cum ți-am mai spus, dacă ai nevoie de ceva, aștept un telefon/PM de la tine și te ajut cu tot ce pot!

Numai bine îți doresc ție și familiei tale!
ady77
Multumesc!
iulia_boris
Bravos! sa fie sanatos pustiulica al tau smecherut! aplauze.gif
si sa nu mai treceti vreodata prin asemenea trairi..
DragosP
QUOTE(ady77 @ 25 Jul 2012, 20:05)
Are nevoie in continuare de ganduri bune si rugaciuni.
*


Să fii sigur că le va avea. wink.gif
tribunul
Nu vreau sa fiu mai nesuferit decat sunt, dar de ce oamenii (nu toti) isi aduc aminte de Dumnezeu doar cand trec prin situatii dificile.
DragosP
E o afirmație sau o întrebare?
Lostboy
Este în natura omului să ceară ajutor de la o ființă supremă atunci când ajunge într-o situație care-i depășește măsura de înțelegere sau peste care nu poate trece.
ady77
QUOTE(DragosP @ 26 Jul 2012, 15:16)
Să fii sigur că le va avea. wink.gif
*



Multumesc!

QUOTE(tribunul @ 26 Jul 2012, 16:14)
Nu vreau sa fiu mai nesuferit decat sunt, dar de ce oamenii (nu toti) isi aduc aminte de Dumnezeu doar cand trec prin situatii dificile.
*



QUOTE(Lostboy @ 26 Jul 2012, 17:20)
Este în natura omului să ceară ajutor de la o ființă supremă atunci când ajunge într-o situație care-i depășește măsura de înțelegere sau peste care nu poate trece.
*



Tribunule, aveam cam 2 variante: sa innebunesc sau sa ma rog, ce crezi ca l-ar fi ajutat mai mult pe baietelul meu?
Lostboy
QUOTE(tribunul @ 26 Jul 2012, 16:14)
Nu vreau sa fiu mai nesuferit decat sunt...

Unii dau cu bâta în baltă dar tu ai aruncat ditamai bolovanul. mad.gif
Honorius
tribunule, vad ca iti place sa creezi situatii dificile incat sa auzi cat mai des de Dumnezei!
Lostboy
Bănuiesc că citatul ăsta e pus la vrăjeală,nu?!?!? huh.gif mad.gif
[attachmentid=1627826349]
Honorius
Primul citat e pus la șto ca sa distraga atentia de la cel de al doilea citat care il caracterizeaza perfect!
DragosP
Hai mă, terminați cu prostiile.
tribunul
QUOTE(DragosP @ 26 Jul 2012, 17:16)
E o afirmație sau o întrebare?
*


Ie mai mult o constatare.

As putea (simplist) sa impart oamenii in 2 categorii, si aici ma refer la cei tineri.
Cei care au credinta cu ei zi de zi (nu ma refer la fanatici), indiferent in ce situatii sunt pusi si cei care o descopera in anumite momente critice si apoi dupa ce trec peste, revin la starea initiala.

Nu reprosez nimanui nimic, nu vreau sa se inteleaga ca fac un apropo cuiva, ierea o simpla constarea, care initial am descoperit-o pe mine.


Honoriusule, ar trebui sa te controlozi putin, vorbesti numai ... .

Lostboy, ori n-ai inteles ce vreau sa zic, ori te-a depasit un pic situatia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.