Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becuri Martor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
CriSTI68
Primul bec eset cel de la soc, trag socul si nu merde
Al doilea bec este cel de la semnalizari.

Becurile sunt Bune, sigurantele sunt noi modelul papuc. ce sa schimb sau la ce sa umblu sa mearga iar ?
mihai0070
Sa inveti sa scrii ... si sa te exprimi corect ...
eu inteleg ca nu iti merge socul blink.gif
"sigurantele sunt noi modelul papuc" eu nu am vazut asa ceva ... SIGURANTA MODEL PAPUC ... si daca ar fi ... crezi ca , conteaza modelul , sau amperajul .

1 verifica contactul intre cablu de soc si bord ... (in spatele butonului de soc in bord ai un fir cu papuc ... conectat la cablu de joc ...)
2 nu inteleg despre ce semnalizari vorbesti ... cele de directie stanga dreapta ... poate releul nu mai este bune ... becul nu merge dar semnal da ?

CriSTI68
semnalul merge becul nu, releul nou
argon
cand pui avariile merge?
CriSTI68
la avarii se aprinde doar becul martor de avarii, cel de semnal nu
bygy007
firul becurile si releul am asta este schema unui releu verifica becul si releul becul este aprins de curentul ce trece prin releul reed care este o bobina bobinata pe un tub vidat de sticla in interior avin 2 contacte care se fac in momentul in care prin bobina trece un anumit curent
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.