Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cutie Nova cu probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
IeD3vil
Salut

Un amic are o nova gti - injectie, cutia nu stiu de care e, cert e ca intra extrem de greu in viteze... (inclin sa cred ca e romania)... ii intra foarte foarte greu marsarier, deseori nimerea a 2a, acum nu mai intra nici a 1a nici a 2a... pleca de 3 ori cu a 3a, incerca sa bage a 2a si intra in marsarier, fara sa ridice de chestia aia...

E o problema a cutiei grava sau se poate repara ?

Aveti idee cat e o cutie buna de nova sh ?

Multumiri in avans
niq
acelas lucuru l-am patit si eu smile.gif cu 350 de mii o faci biggrin.gif sau zii prietenului tau sa traga de maneta de viteze spre dreapta.. smile.gif putin... si dupa aia maneta va stra dreapta.. si o sa-i intre in viteze
IeD3vil
ce avea ? si ce trebuie sa cumpere ? smile.gif

ca vrea sa o repare wink.gif

mersi mult pt raspunsul rapid
mihai0070
Eu cred ca s-a dereglat timoneria ... bieleta de comanda intre schimbator si cutie ... sint si ceva bucsi pe acolo ... treaba nu este complicata ... cutia nu are nimic ....
O cutie stricata are urmatoarele defecte ... nu intra in viteza (dupa anumite verificari) sare din viteza ... a ramas blocata ...
Danny20
...si totusi se gasec doar bucsele ca am fost la un magazin si mi-a zis ca vine bieleta aia cu totul.....La mine umbla cam aiurea maneta aia .....o fi vre-un arc pe dedesubt s-o tina intr-o parte.....si inca ceva....nu-mi intra a5-a.De cate ori incer sa bag treapta 5 intra 3...o fi tot de la bieleta aia?????
adnan
vezi ca pt mansalier sa intre cum trebuie biggrin.gif trebuie sa schimb 2 bucsi cam de marimea unor pastile sunt pe cautator si ai rezolvat problema
asa am patit si eu cu nova imi intra mereu in a 2-a dupa ce am schimbat alea totul a fost ok
mai este si un arc care trebuie pus acolo sa traga maneta spre stinga ceva ca la berlina
IeD3vil
mersi mult pentru raspunsuri, mergem la un mecanic azi
mihai0070
Arcul ala trage maneta spre stanga sub masina si spre dreapta vrei sa spui in masina ... pozitia manetei ma refer...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.