Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: protectii difuzoare spate
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
hondaneagra
stie cineva daca se gasesc de vanzare protectii difuzoare spate?
vreau sa imi montez boxe pe spate si imi plac mult protectiile de la boxele pe spate..asa cum sunt pe laureat sa zicem
adica un disc gaurit, din plastic, montat pe polita din spate peste difuzor,la interiorul habitaclului, in culoarea tapiteriei si un trunchi de con din plastic negru, montat in portbagaj si care protejeaza difuzorul sa nu fie lovit cu bagajele
l@u
Cauta la dezmembrari.
andrei_2006
Daca nu gasesti la dezmambrari se gasesc in Pitesti la un magazin de piese de langa fabrica.
Brainie
Am gasit la un magazin de piese din Mioveni. 7.5 lei suportul (partea inferioara) si aprox 12.5 lei capacul.
l@u
Se pare ca nu mai este interesat asa ca nu va mai agitati!
LuluMOB
Ba eu chiar sunt interesat am avut anunț pe bursă și am primit ofertă dar cam scumpă.
Știe cineva un astfel de magazin în Iași?
l@u
De ce ai nevoie mai exact ?
LuluMOB
De suporții ăia din plastic și de capace. Am ABS Plus și n-am decât găurile în tablă.

LE cineva dona suporți și capace, dar de față... Am înțeles că diferă, suporții cel puțin.
l@u
Capace am vazut de vanzare ...ma interesez si iti spun cat costa si daca vrei le cumpar si le trimit.





EDIT: Capace difuzoare originale in Galati 17 ron..daca vrei iti iau dar vreau seriozitate
lorand
Suportii si capacele sunt identice. Nu difera cele de fata cu cele de spate. Eu am Preference si mi-am cumparat de la dealer suporti, capace, suruburi, boxe, tot. Le-am cumparat de mai bine de un an si nu imi mai aduc aminte exact preturile, dar parca capacele erau la 14RON/buc.

Ideea este ca se gasesc la dealer (cel putin in Timisoara).
silviu_79
lorand: nu mai vorbi prostii, suporti de fata sunt diferiti de cei de spate, daca asa ti-au zis cei de la dealer asta e altceva. cei de fata sunt inclinati si au fundul taiat la jumatate, cele de spate au fundul complet. nu am acum poze ca exemplificam...
l@u
Nici nu trebuie poze ca asa este !
LuluMOB
lorand...
Sunt diferiți suporții, m-am uitat și eu la un Laureat, și s-a mai și discutat.
Că se pot pune de față pe spate, că ți-au spus ție de la dealer, că ți-au și montat și probabil nu sunt probleme, aia-i altă poveste.

Eu caut în continuare set suporți+capace pe spate, l@u mă poate ajuta dar are numai capacele, dacă aș găsi suporții aș face combinația.

Cineva din Mioveni sau cu drum pe acolo? Brainie?
Brainie
Nu am drum prea curand in Mioveni. Pentru cine vrea pot da o adresa si un numar de telefon de la magazin. Vindea separat suporturile si capacele.
Mie mi-a promis un service Dacia din București reperele astea (cam la acelasi pret), și vrand sa fac montajul tot la ei, o sa le cumpar de la ei.
Asa ca incercati si pe la service-uri sau dealeri Dacia. Ma intreb daca nu or fi si prin Vitan.
cosming
Eu le-am montat fara protectii. Si n-am lovit nimic pana acum.
Brainie
In sfarsit le-am luat. Din targul Vitan, ca service-ul Dacia s-a obraznicit la bani.

Deci in Vitan 25 lei un capac + un suport de spate, 50 lei perechea. Si par originale, chiar daca nu mi le-a dat in punga cu vestita eticheta "produs de origine".

Vindea si separat: 10 lei capacul si 15 suportul (de fata sau de spate). Avea capace si negre (gri inchis) si gri (deschis), si cu gaurici ca la sita, si cu fante lungi.

Dar: cine stie ? in zona papucilor de conectare e o spartura (degajare, taietura) in suport. Mai vine vreun capacel sau alta protectie in zona aia ? Cand am bagat capul intr-un portbagaj cu echipare standard din fabrica parca n-am vazut firele si papucii. Cred ca era ceva acolo.
l@u
Ne uitam si te informam dar maine pe lumina
silviu_79
stai linistit ca nu mai vine nimic acolo.
sebi4fc
Am eu de vanzare o pereche spate pt. doritori P.M. si rezolvam.
tribunul
Va rog lamuriti-ma si pe je un pic, exista prin magazine o cutie (protectie) pt. difuzoare care se monteaza in portbagaj?

Exista vrun model de logan care sa aibe montate din fabrica aceste protectii?
silviu_79
tribunul: exista acea protectie pe loganurile care au 4 boxe. deci de la laureat in sus. daca ai nevoie am si eu de vanzare. dai pm si rezolvam.
Brainie
"Protecția" din portbagaj e dotare standard pentru mașinile (mai precis Loganurile) care au boxe spate din fabrică. Este aproximativ un trunchi de con din plastic negru, dar cu generatoarea nu dreaptă, ci din bucăți cu înclinație diferită, și are mai multe fante. Baza mica vine în jos, în portbagaj, și este închisă , mai puțin niște fante sfert de cerc (aproximativ). Baza mare vine în sus (unde altundeva ???), are flanșă (incompletă) pentru așezare și fixare pe polița Loganului (mergea să zic și "mașinii"), și este deschisă complet, ca să bagi boxa pe acolo. În limbaj DACIA reperul ăsta se cheamă "suport difuzor". Drăcovenia se închide cu un capac ("Capac difuzor") bombat, din plastic, cu găuri multe, de preferat în culoarea îmbrăcăminții poliței, care se înfige în cleme în suport. Se pare că suporturile sunt unice (adică la fel pentru stânga - dreapta), dar capacele sunt sigur diferite (scrie pe ele ceva de genul "droit" și "gauche"). După dicționarul francez asta ar însemna, cum bănuiți, dreapta și stânga, dar în realitate poți să le pui cum vrei, că se fixează bine. De unde și nelămurirea: de ce "droit" și "gauche" ?
Lostboy
am eu de vanzare PM. De pa laureatul meu. Le dau pt ca am luat tableta spate de prestige de la ageana si a venit cu protectii cu tot.
radu22dec
l@u unde se gasesc capace in Galati?
jelly
le puteti gasi in targul vitan duminica la preturi mult mai rezonabile
juristul2000
Am eu protectii din cele care vin in portbagaj.Daca le vrea careva sa ma anunte si sa faca o oferta
MicroEXtreme
juristul2000 sau Lostboy ma intereseaza pe mine capacele de difuzor cu protectie cu tot de la laureatul vostru sau cine ma poate servi sa ma anunte. id meu: tomi_mario sau telefon: 0761.643.405

Am logan normal 1.4MPI si are din fabrica gaurile facute in carcasa pentru difuzoare de 13cm. vreau sa imi pun difuzoare pe spate si vreau sa cumpar suporturile de prindere si protectie pentru difuzor implicit capacele pentru logan. astept un semn de la cine ma poate servi
klaus
Mergi duminica in targ in vitan
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.