Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme GPL,please help
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
amiggo
salut tuturor am si eu o problema cu gpl-ul,ieri seara am facut plinu la lukoil-ul din aviatiei la maxi 5 minute de la alimentare am observat ca nu mai trage,nu vrea sa urce mai mult de 50-60 km/h in treapta 4,pur si simplu se plafoneaza ca si cum ar ramane fara gaz,sa fie calitatea gazului atat de proasta sa sa fi patit eu ceva la instalatia gpl?am zlabit la maxim surubul de pe furtunul de alimentare si nici o modificare.
Multumesc anticipat!
mihai0070
Eu zic ca tu ai dat peste cap instalatia ... acum ai debit prea mare de gaz si este un fel de inecat pe benzina ... nu trebuia sa umbli la instalatie ... strange surubul si desfa-l 3 ture max si vezi cum merge ...

ai mai pus GPL de la lukoil ?
ti-a mai facut si inainte asa ?
in principiu ... daca ai mers pe GPL la lukoil si a mers ok si ai plecat pe GPL de la lukoil si a mers prost ...dupa alimentare ... CLAR calitatea GPL lasa de dorit ...
amiggo
am mai pus gpl d-acolo si n-am avut probleme pana acum,dar acum am vazut ce era si super ieftin(15.300)si ma facut sa cred ca este de calitate mai proasta gpl-ul
mihai0070
Pai fa ce ti-am spus si spune-mi daca se schimba ceva?
amiggo
s-a rezolvat,doar calitatea gpl-ului era de vina....dupa ce am refacut reglajele,curatat plaman si conducte nu s-a modificat nica,apoi am fost si am mai bagat 8 litri de gpl de la grozavesti si stupoare...merge de rupe!!!
in concluzie feritiva de LUKOIL-UL din aviatiei
multumesc tuturor pentru ajutorul acordat
Gabi Popescu
Eu zic altceva: daca o sa mai dai de asemenea probleme si daca te pricepi cat de cat la mecanica, demonteaza si tu plosca de la gaz.Are acolo o membrana sustinuta de un disc care probabil s-a indoit. Sau vezi sa nu traga aer fals prin vreun loc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.