Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: va rog AJUTOR ! ( Sunt DISPERAT)
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
xenon
Va rog sa ma ajutati. Mi s-a stricat contactul de la pedala de frana-ala vechi si de atunci, adica de aproximativ o luna am schimbat 5 mad.gif NU glumesc! Tot iese tzamburusul ala din carcasa ca se rupe la baza ce sa fac??? nu il montez eu bine? ma indoiesc de asa ceva ca nu e nimic complicat. m-am saturat sa ma opreasca lumea pe strada ca n-am lumina pe frana!. HELP!!! URGENT!!! Poate vi se pare un fleac dar sincer e superenervant si pe deasupra la cum conduc eu am toate sansele sa ma trezesc f. curand cu motorul cuiva pe bancheta din spate! radmasa.gif
florinutzu
Pai ori iei unul sa fie de calitate si il montezi bine, ori mergi la un service sa faca ei asta. Daca a folosit un model de intrerupator tot acel model tre sa mearga la fix.
Nu mai merge fara lumini ca e vina ta daca se suie vreun motor in porbagaj!
Bafta !
diaconuliviu
Pedala "calca" centrat pe tija intrerupatorului? Sau "calca" intr-o parte?
Posibil ca pedala sa "calce" pe linga el si din cauza asta trece pe linga el si-l forteaza. daca e asa, trage de pedala sa se indoaie in sensul dorit.
viermelepolist
si eu am avut aceeasi problema,am scimbat 4 "contacte"era descentrata pedala.am intreptato dar tot asta am patit....pana la urma am acos pedala si am observat ca avea jocul prea mare la balama,puteam sa o indrept de zeci de ori....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.