Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] module pt geamuri impuls Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
ciprishor
Modulul reprezinta un montaj electronic care se conecteaza in serie bu butonul. Instalarea e usoara si consta in decuplarea butonului de la mufa si intercalarea montajului intre mufa scoasa si buton.

Functionarea este identica cu cea a butoanelor cu impuls originale:
la apasare scurta (max 500ms) geamul executa o miscare completa de coborare urcare dupa care se opreste automat.

La apasare lunga (peste 500ms) geamul se misca doar cat este tinut apasat butonul. Daca in timpul unei curse automate (generate de apasare scurta) se apasa din nou butonul urcare/coborare, geamul se opreste. O noua apasare are ca efect miscarea geamului in directia dorita.

Daca se ajunge la capat de cursa sau se intalneste un obstacol, geamul se opreste automat prin intreruperea alimentarii.

O a doua masura de siguranta este oprirea automata a motorului dupa o functionare de aproximativ 6 secunde pentru a evita supraincalzirea acestuia in caz ca prima masura de siguranta (masurarea curentului absorbit de motor) nu functioneaza corect
mariuscond
Pui si tu o poza doua? icon_mrgreen.gif
R@du
Salut.
Da-mi te rog un PM cu nr de tel., poate stabilim o intalnire, eventual o proba.
Multumesc anticipat!
ciprishor
Ti-am trimis PM
parpanel
Mai treci prin Galati?
ciprishor
din cand in cand, dar s-a inventat unsure.gif posta
MARCI
50 ron pt. 2 sau 4 module? Cat e de fiabila chestia asta?;a fost suficient testata sau folosita?
ciprishor
Pretul este per bucata care actioneaza UN geam. A fost testata timp de 2 luni pe masina mea si a altor doritori.
Zippy
pe solenza merge?
aur
Pune, te rog, o poza ca sa vad daca le pot inseria cu butoanele din spate!
ciprishor
QUOTE(Zippy @ 11 Jun 2007, 14:40)
pe solenza merge?
*


Se pare ca merg si pe solenza. Nu am incercat personal dar un coleg de pe forum a montat si a spus ca merg.

@aur
Incerc sa pun si o poza in curand.
aur
Bine, astept!
icsu
Deci...ceva poze?
klaus
Solenza are aceeasi mufare ca pe logan, cu diferenta ca sunt schimbati pinii de comanda in jos si in sus (intre ei)
ciprishor
Mult asteptatele poze:
tuner
un nr de mobil te rog daca ajung in iasi vreau sa incercam pe un renault scenic si daca merg iau 3 posibil sa ajung saptamana viitoare

p.s o sa fim 2 cu renourile poate o sa vrea si respectivul nu am vb inca cu el
ciprishor
Tu esti cel cu care am vorbit aseara pe YM? Sa stiu sa nu-ti mai dau numarul inca o data smile.gif.
skywalker
iti trimit acum un PM.Astept raspuns cand poti...
ciprishor
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.