Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Drumul de la Iasi la Galati, pe langa Prut - cum e?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
freestylercat
Buna ziua

Doresc sa merg cu masina in Dobrogea, dar as vrea sa aleg alta ruta decat clasicul Iasi - Vaslui - Barlad - Tecuci - Galati....

As vrea sa merg pe urmatorul traseu:
IASI - ALBITA - HUSI - FALCIU - MURGENI - OANCEA - MASTACANI - FRUMUSITA - GALATI


Portiunea de la Iasi la Husi stiu cum e, iar despre Husi - Murgeni am aflat ca ar fi destul de buna. Insa despre bucata MURGENI - GALATI nu stiu nimic. Ma puteti ajuta cu niste informatii daca ati fost pe acolo?

De asemeni, a mai fost cineva recent prin DOBROGEA pe la TULCEA - MURIGHIOL si MURIGHIOL - VALEA NUCARILOR? Dar VALEA NUCARILOR - ENISALA?

Va multumesc anticipat pentru orice fel de informatii privind acest traseu.
YO4RLP
Ruta descrisa am folosit-o de doua ori in ultima vreme. Drum relativ bun, fara excese, maxim trei ore jumate, hai patru (cu tot cu pauze). Atentie la radare intre Frumusita si Galati.
freestylercat
QUOTE
Drum relativ bun, fara excese


Asta inseamna ca portiunea Murgeni - Galati e cam la fel ca Husi - Murgeni?
YO4RLP
E la fel. Mergi fara grija. Am abandonat definitv orice alta ruta spre Iasi, mai ales portiunea aia de cosmar: Tecuci-Galati.
freestylercat
Multzam fain de sfaturi, YO4RLP

Daca mai stie cineva ceva despre drumurile din DOBROGEA, il rog sa imi spuna si mie.
Reamintesc tronsoanele:
TULCEA - MURIGHIOL
MURIGHIOL - VALEA NUCARILOR
VALEA NUCARILOR - ENISALA?
crising
TULCEA - MURIGHIOL e ok
MURIGHIOL - VALEA NUCARILOR;VALEA NUCARILOR - ENISALA nu-ti recomand, drumul e rau tare. Pentru valea nucarilor si Enisala mai bine ocolesti inapoi prin Tulcea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.