Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Teava De Esapament Picura
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cstavaru
Am observat o chestie: imi curg picaturi de "ceva" pe teava de esapament. Nu stiu ce este...poate benzina nearsa ? Condens ? Ulei ? Chestia e ca se intampla continuu, o picatura la cateva secunde. Teava de esapament are culoarea neagra pe dinauntru.

Motorul insa merge perfect, nu par sa se auda rateuri, are putere, totul pare ok.

Oare ce poate fi ?
EvilOne
Banuiesc ca ai cu injectie. Apa e unu din produsele de reactie intre benzina aer (+kat)
Dyda
cstavaru esti cam sgircit in detalii. Ar trebui sa primesti raspunsurile tot asa telegafiat.- ce masina ai ? , schimbat tobe de curind?, etc. infine este aceeasi reactie ca la capacul de oala - gaze fierbinti toba rece si se produce condens f vizibil fenomenul la esapamentul nou , la unul vechi calamina joaca rol de izolaror termic si fenomenul este mai mic Stai linistit caci toate masinile indiferentr de marca au acest fenomen
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.