Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mesaj Nou
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
gabriel.dumitru
Sal, exista in vechiul forum o iconita ce insemna ca acel mesaj (post) era nou pentru utilizatorul on line. Va ma exista aceasta posibilitate si in acest forum?
Marty
Mda, ar fi o idee. Eu stau si scormonesc prin fiecare topic dupa mesaje, sa vad de care-mi aduc aminte si de care nu.
LucVer
Fratilor, am postat si eu aceeasi chestie in topicul Noul Daciaclub.

Iata si raspunsul lui Alex:

"LucVer, vezi ca atunci cand intrii intr-o sectiune si vezi topicuri noi, acestea au in fata numelui o "bulina" portocalie. Apesi pe ea si te duce la ultimul post."

Pe mine ma inerveaza refresh-ul la prima pagina pentru ca nu stiu niciodata cand sunt posturi noi (acel IPB ar trebui sa se decoloreze daca nu sunt posturi noi, nu?)
gabriel.dumitru
QUOTE(LucVer @ 11 Oct 2004, 10:31)
Fratilor, am postat si eu aceeasi chestie in topicul Noul Daciaclub.

Iata si raspunsul lui Alex:

"LucVer, vezi ca atunci cand intrii intr-o sectiune si vezi topicuri noi, acestea au in fata numelui o "bulina" portocalie. Apesi pe ea si te duce la ultimul post."

Pe mine ma inerveaza refresh-ul la prima pagina pentru ca nu stiu niciodata cand sunt posturi noi (acel IPB ar trebui sa se decoloreze daca nu sunt posturi noi, nu?)
*



la acest lucru faceam referire...
vv
solutia este ca atunci cand ai citit tot ce te intereseaza, sa-i dai "mark this thread as read" (e in dreapta-sus), si atunci se "decoloreaza".
Marty
QUOTE(vv @ 11 Oct 2004, 13:14)
solutia este ca atunci cand ai citit tot ce te intereseaza, sa-i dai "mark this thread as read" (e in dreapta-sus), si atunci se "decoloreaza".
*


Asa, si ? Ai impresia ca eu cunosc fiecare din miile de topicuri cite pagini am citit din fiecare si cite mesaje erau pe pagina 3 (spre exemplu) ?
vv
Marty, ce ti-am sugerat eu iti marcheaza tot capitolul (e.g. 'Diverse', 'cafenea', etc.) ca "citit". Dup-aia orice mesaj ti-l schimba la loc (in "IPB" in loc de "DC"). Si poti sa vezi imediat care sunt mesajele noi (au bulina rosie in fata). E un efort mai mare prima data cand iei decizia "gata am citit tot ce era interesant la capitolul asta" dar dup-aia e destul de usor de mentinut intr-un stadiu consistent.
gabriel.dumitru
Marty, tu ai inteles ceva? Ca eu nu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.