Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme PAPUC DISEL 1.9
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vyalli
Buna ziua.

Am si eu una bucata papuc disel 1.9, 53.000 km , revizii facute la timp( nu este pe firma, e a lu tata) si de o luna jumate merge nasol de tot, adika:

Acum o luma cand se intorcea tata de la mare a inceput sa piarda din putere, sa merga prost de tot, sa tremure rau si i s-a aprins becul galben din bord(acela care se aprinde la inceput cand pui contactul si se stinge). a venit tata acasa batraneste s-a dus la service si i-au zis baieti ca ar fi pompa de injectie si ca ar costa 6000 RON ohmy.gif .

Se opreste tata la o benzinarie face plinu si baga un aditiv pt curatare si surpriza merge fara nici o problema pana acum cateva zile cand a inceput din nou si iarasi aceasi operatiune si merge.

Va rog daca se poate cu un sfat ce ar putea fi sad.gif

multumesc anticipat.



plus ca mi-am amintit se mai aprinde becul acela galben si in mers
vyalli
nimeni ????? blink.gif

argon
cauta / intreaba la sectiunea Solenza(1.9D). Mai sigur gasesti acolo ceva, aici daca nu are carburator nu exista.
vyalli
chair la asta nu m-am gandit. multumesc
balky
Pompa injectie pt papuc costa 24 de milioane.
In nici un caz 60 sau 40 cum mi-au zis mie cei din service.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.