Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
CriSTI68
vreau sa mai scap din masini, si sa ma rezum la un 1310 si o nova, care mai sunt preturile pentru Dacia NOVA ? ma refer la cele vandute de oameni seriosi nu samsari icon_mrgreen.gif
mihai0070
una buna gasesti la un pret de 2000 (+ sau -) si depinde cati km are ... si depinde ce interventii a avut la ea
CriSTI68
am gasit una la 1500 E pe carburatie, arata bine dar trebuie schimbat:
Planetare
Bucsi
Toba
Electromotor ca e la pamant
radiator
si carburatorul

acum nu stiu daca ar merita sa o achizitionez
mihai0070
Ar merita ... si nu ar merita ... asta pe carburatie este putin mai nasoala daca are carb de 1600 ... dar se poate schimba cu unul de 1400 si devine mult mai fiabila ...
si cu tot ce schimbi pe ea sigur o ridici la 2000 ... dar macar stii ca ce ai pus este nou si bun ...
argon
ia pe injectie, lasa-o naibii de carburatie in secolul 21...
Danny20
eu am pe injectie si e ok....in afara faptului k ma chinuie de o vreme uleiul din cutie...curge pe la semeringul ala de la priza si dupa ce am schimbat semeringul...dupa putini km ...la fel.In rest e ok din toate punctele de vedere.
mihai0070
QUOTE(argon @ 12 Jul 2007, 12:15)
ia pe injectie, lasa-o naibii de carburatie in secolul 21...
*




Ti-ai schimbat cumva ESTATE-ul ... 04.gif
prody
Am un vecin care detine, cred, cea mai putin abuzata Nova din tara, fabricatie 1997, rulaj 23000 km, nu am vazut asa ceva pana acum, masina aia nu prea a iesit din oras, si de mers... doar in week-end. Acum vrea sa o vanda ca si-a luat Aveo si nu prea ii ajung banii. biggrin.gif
ahyle_blue_eyes
Fostul proprietar al novei mele si-a luat aveo si mi-a vandut mie nova........iar acuma ii pare rau ca nu primeste ce-si doreste de la banii pe care i-a dat pe aveo!Ii pare rau pt nova (tragea mai tare,se aseaza pe strada astfel.....etc)..........recomand nova pe inj ca sa scapi de problemele carburatiei si sa ai un consum rezonabil!Oricum pe la anu imi iau alta masina un audi ,sau opel(96-99) ceva cred, insa pastrez si nova pana-i cade tabla de pe ea!
gti98
Ha! Cred ca si la mine vom ajunge pe acolo... Sotioara bazaie sa cumparam alta masina; si cred ca o va conduce ea, iar eu voi avea exclusivitate la Nova (deja mi-a declarat ca ea nu mai pune mana pe masina MEA - cand are probleme, e a mea...
Totusi, mie-mi place "adolescenta" Nova... Poate ajung sa conduc o masina "de epoca" mult mai repede decat posesorii de berline (astea erau foarte multe si se imputineaza mai lent decat GT-GTi-urile noastre...)
Sa auzim de bine!
mastersync
o vand eu pe a mea cu 1500 euro . bate o singura planetara in viraje , in rest fara probleme . cauciucuri noi , motor reglat cum trebuie , schimbata distributie , alimentare , aprindere . toate noi . mai am sa`i fac ceva la apa , si la chederele alea . nu o dau asa, o arajez , si daca o vrei ti`o dau smile.gif sau oricui altcuiva care e interesat .
Virusake
Si eu tot cu 1500 de euro vroiam sa o dau pe a mea, arata impecabil, are cateva probleme dar sunt o groaza de piese schimbate + cateva verificari si vizite prin service pentru ca acum 2 saptamani am facut ITP-ul. Dar oricum, daca nu gasesc sa o dau o mai tin un pic, cel putin pana gasesc ce masina sa imi cumpar smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.