Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Clio Bicorp 1.4 16v 98CP, gri metalizat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
liviu_ats
MASINA CE MERITA VAZUTA!!!

[attachmentid=59115][attachmentid=59114]

Masina de nefumatori, tinuta numai in garaj!

Model Franta, AC, Inchidere, Servo, Alarma, geamuri electrice fata, proiectoare ...
CAUCIUCURI VARA CU JANTE ALIAJ + 4 CAUCIUCURI (NOI) IARNA PE JANTE TABLA CU CAPACE ORIGINALE

CARTE SERVICE, UNIC PROPRIETAR, FARA ACCIDENTE

Pret: 7690 Euro

EMail: liviu_ats@yahoo.com
Telefon: 0788067946 / 0767746442
ccristian
An Fabricatie / Rulaj / Catalizator / Pret - sunt informatii absolut necesare la descrierea unei masini, iar unele din ele obligatorii conform rergulamentului.
liviu_ats
Iunie 2002

48606 km

euro II sau III nu stiu ...
hellcat
Euro 3...
Masinuta are revizia generala de 4 ani sau 60.000 km efectuata?
liviu_ats
Masina are efectuata revizia de 60oookm anul trecut ... am facturile de la service. Am si carte service a masinii!

Saptamana trecuta am schimbat si 2 bobine de inductie pentru ca nu mergeau perfect! cu aceasta okazie am schimbat si bujiile!

PRET NOU: 7400 euro

Accept orice test sau proba ... Daca doreste cineva sa vada masina astept telefon sau mail!

UP
f.marinescu
Ai spus ca are 48.000 km , apoi ca anul trecut ai facut revizia de 60.000 km. Ai facut revizia anticipat sau te-ai dat singur de gol...?
cmandrei
60.000 km sau 4 ani ... citeste cu atentie.
liviu_ats
017.gif Nu m-am dat de gol!!!!

Am facut revizia pentru ca masina avea 4 ani (revizie la timp, nu la kilometrii 090.gif ) ... si deoarece urma sa plec in Grecia ... revizia se face la 4 ani sau la 60.ooo km ... din comoditate sa nu mai scriu mult mi-a fost mai usor sa scriu doar 60oookm ... imi cer scuze pentru situatiia creata!

Am spus ca accept orice teste ... incluzand si test de kilometraj ... daca vrea cineva sa verifice daca kilometrajul este cel real accept! victorie.gif

Pretul l-am redus ... acesta fiind de 7.150 euro foarte putin discutabil! coolspeak.gif

Nu vrea nimeni nici macar sa o vada?! poate se va indragosti de ea!
cramadonis
de ce o vinzi?dc tot zici ca ai avut grija de ea asa mult de ce o dai?ai mers cu ea mai mult in oras sau afara?
f.marinescu
N-am inteles daca unic proprietar inseamna ca ai luat-o personal de la dealer sau ca esti unicul roman
Motorul, e important, presupun 1.2 benzina.
Carte service in Ro. In Germania or else nu ma intereseaza nici atat.
A facut in 5-6 ani doar 50.000 km?
Cum sa te indragostesti fara sa cunosti intai...
Schimb cu auto Dacia + 6.000 ?
Smiley
motorul e scris mare de tot in titlul topicului: 1.4 16v 98CP
liviu_ats
wink.gif am sa raspund in ordine:

@cramadonis o vand deoarece mai am un 407 si un focus in curte ... si masina sta degeaba in garaj .. platesc degeaba casco, RCA si alte taxe fara sa o folosesc ... sincer eu as da 407-le (are doar 16000km) dar ii place prea mult sotiei! Sper ca raspunsul meu sa iti explice de ce o dau!

@f.marinescu asa cum am discutat pe PM ... reiau si aici:
- unic proprietar (in viziunea mea) inseamna ca doar eu am fost proprietar de la fabricarea ei ... (adica de la ridicarea ei din showroom-ul SERUS Renault - bdul. Timisoara)
- 1.4i (adica benzina) 16v 98 CP (cai Putere)
- Cartea de service o primesti, de la dealer, cand cumperi masina (si din Ro si din Germania or else). Cred ca esti singurul care are incredere mai mare in cartea de service RO decat in cea din DE - eu unul consider service-urile din RO, indiferent de marca, sunt de 2 bani fata de cele din Europa de VEST) pe langa cartea de service am si toate manualele primite la achizitionarea masinii, carte utilizare alarma si multe altele ...
- Doar 49.230 de km ... Am spus si repet ca accept orice test ... inclusiv testarea kilometrajului!!!
- Te poti indragosti fara sa o cunosti ... Sa nu-mi spui ca nu ti-a placut (te-ai indragostit) vr-odata de o masina pe care ai vazuto la TV sau intr-un pliant!!! Iar in al doi-lea rand ... te rog sa recitesti toata fraza scrisa de mine!!! Reiau aici: "Nu vrea nimeni nici macar sa o vada?! poate se va indragosti de ea!"
- Nu schimb cu Mai am 2 masini in curte ... (Dacia -sper sa nu te superi- eu nu o consider "auto"! indiferent ca-i logan sau 1300)


@Smiley Multumesc pentru ajutor!
f.marinescu
Citeste ce probleme au fost cu clio, pe carsurvey.org, asa ca nu mai spune de Dacia ca nu este masina pt ca te faci de ras. Dacia a facut milioane de km pe soselele Romaniei, in ultimii 40 ani, si s-a reparat adesea in drum, ceea ce nu este cazul celor cu injectie si calculator.

Daca te referi la pm, am spus, ma intereseaza masina dar tu vrei sa vinzi o masinuta Clio de 6 ani, pe o piata suprasaturata de s-h, sa mai pui 2.500 euro si sa iei un Noul Clio NOU, ceea ce nu este "fair".

Nu ma pot indragosti de Renault pt ca are service prost si piese la pret de specula.

Bafta, poate tu sti mai bine ce vinzi si nu m-as mira ca Noul Clio sa fie inferior vechiului, si chiar Oltcitului, pt ca masinile nu mai sunt ce au fost odata, acum este mai mult marketingul...
hellcat
Off topic greu...dar asta e...

Domnu' marinescu, la modul cum gandesti nu meriti o asa masina...sincer pretul e mai mult decat corect. Am un astfel de bicorp, de 1.4 16v si e o masina fara cusur...cand o voi vinde am sa cer valoarea reala...nu cat vor altii!
f.marinescu
Off topic domul avocat. Eu am negociat pe pm si sunt inca potential client pentru acest "suflet de fiara", iar vanzatorul nu are nevoie de avocat.
Daca zici ca ai un Clio, la vanzare pretul il dicteaza piata de s-h, care e suprasaturata indiferent de functionarea s-h-ului pana la un moment dat, asa ca nu cred ca-l vei vinde fara a tine seama la dreptul cumparatorului la a aprecia singur costurile defectiunilor care pot aparea la un s-h de 5-6 ani...
nambanidealtceva
Fiecare cere cat vrea pe masina... si sincer, as prefera sa dau mai multi bani pe o masina sh a carei istorie o stiu si pe al carei proprietar am ocazia sa il cunosc, decat sa caut un chilipir prin targ si sa ma trezesc ca gasesc vreun trunchi de copac infipt printre lonjeroane, 200 de mii la motor sau mai rau ca masina nu o pot inmatricula.

Bafta la vanzare!
liviu_ats
biggrin.gif N-am spus ca te faci de ras cu Dacia ... dar eu nu as merge cu dacia ...

referitor la reparat in drum ... sincer si eu am reparat in drum opeluri ... (kadett si omega) ... acum sincer nu as mai face asta ... as suna la platforma si sa il repar in service ... sau la mine in curte ...

Referitor la piese de schimb .. preturi ... ai perfecta dreptate ... preturile sunt enorme ... pe cele 2 bobine de inductie pe care le-am schimbat am dat aproape 400 ron ... asta e ... si ccu toate ca nu era de desfacut decat un surub de 6 la ele ... am preferat sa le montez la service ...

pe langa Markeeting mai este si vorba despre atitudine ... una e dacia (no offence) alta e Renault ... si sincer alta e Peugeot! ...

Dl Marinescu ... sunt dispus la negocieri ... fara probleme .. haide-ti sa ne intalnim sa vedeti masina ... marti cand am fost la spalatorie cu ea ... cel de la spalatorie m-a intrebat daca am facut un detailing la interior ... raspunsul a fost Nu ... masina este impecabila ... fara obligatii ma ofer sa vin la dumneavoastra sa o vedeti daca vreti! si facem si o tura sa auziti zgomote la rulare ... (eu zic ca nu sunt). Masina e super legata ...

O fi piata saturata de SH ... dar exista totusi cerere ... deci nu este suficient de saturata!

Referitor la necesitatea unui avocat ... declar ca am nevoie de avocat ... insa nu stiu daca imi pot permite unul ( asa de bun ca si hellcat)wink.gif - si in plus mai este si sotia jurist!

Eu inca nu consider ca am dat-o in OFFtopic!
DomnulK
daca as avea acum 7000 de euro as lua masina. dar nu cred ca dau loganul prea repede. sad.gif bafta la vanzare!
Bogdan_F
Daca sunt rau de tot offtopic va rog sa ma stergeti / ignorati:

- pretul poate fi considerat cam maricel tinand cont ca sunt masini de clasa mica accesibile noi cu 10000 euro ddp (Punto, Corsa, Colt, Fiesta) - deci e cam aiurea sa dai 7000 euro pe una de 4 ani
- totusi, decat sa dai 5000 pe o solenza, mai bine as mai pune 1500 si as lua un clio mai bine dotat, mai sigur si mai puternic.

Totusi, parerea mea este ca un Clio ar trebui sa fie cam 6000 euro.
liviu_ats
BogdanF ... nu esti offtopic ... dar oferta este slabuta ... (5000 + 1500)

kAndrei ... sa stii ca sub 7000 eur nu am sa dau masina .. Pretul e valabil si pentru Hellcat ... nici un leu sub 7000 euro.

astept sa cunosc noul proprietar!

excl.gif Ahhhh excl.gif ... imi rezerv dreptul de a nu vinde masina unei persoane care consider ca nu v-a avea grija de ea, sau unei persoane care o cumpara pentru a o revinde! icon_mrgreen.gif
DomnulK
sigur nu as revinde masina. dar deocamdata nu dispun de banii aia. nici daca ai lasa-o la 6000. nu am incercat sa obtin o reducere de pret poti sa iei ca pe un "up" ce ti-am scris eu acolo....sau ca pe o apreciere personala a masinii.
liviu_ats
Am vandut masina ... 7000 eur, si il ajut sa schimbe catalizatorul cu unul care sa-i mai dea 2-3 CP ... magnaflow! garantie pe viata!

Topic CLOSED!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.