Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme cu relantinul
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Troger
Salutare !!! Am o broblema cu o Dacie 1310 din 93.Turatia se schimba brusc de la 800-1800 rpm.Deci nu este relantin.Cand este in mers masina si scot din viteza moare motorul.Am observat si o alta problema,iese aier din servo-frana,nu stiu daca aceasta este cauza??? blink.gif blink.gif HELP!!! excl.gif
C a t a l i n
Schimbă supapa și furtunul de la servofrână, și apoi vezi dacă mai face...

PS: Ai postat gresit, in sectiunea SN. smile.gif Bun venit pe forum!
Troger
Mersi pt sfat! ! Deci mai precis cand franez moare motorul asa am observat biggrin.gif
mircea.a
Cea mai usoara chestie pe care trebuie sa o faci e sa scoti jiglerul de ralanti si sa-l sufli, dar te uiti si in el, de multe ori gunoiul ramane infipt acolo. Deocamdata atat. Dupa cate ai spus cam asta trebuie sa fie.
Succes!!!
diaconuliviu
Salturi 800-1800 bruste tin de aprindere, de regula, pe circuitul primar al bobinei (platina, cel mai des sau contacte imperfecte). Dupa aia, identifica susrsa fisiitului de servo si schimba ce e de schimbat.
argon
ce-i aia relantin? wacko.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.