Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pompa de benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cojiloiu
Salut! Am cumparat o masina de la cineva care nu a mai bagat benzina in ea de vreo 6 ani.....motorul merge perfect, dar am o singura problema : gasesc gunoaie in pompa de benzina ! cu ce pot sa o curat ? sau mai bine ma sfatuiti sa curat rezervorul, si daca da cu ce?
Merced
Cu rezervorul e putin mai complicat. Ar fi bine sa-l dai jos, vezi si daca mai e bun de ceva, eventual daca-i facut praf il schimbi, daca nu il poti curata, usca si pune la loc.
mircea.a
Monteaza inainte de pompa de benzina un filtru-decantor, de preferabil din acela cu pahar de sticla, demontabil. Daca ai putina indemanare (si un prieten sa te ajute) poti da rezervorul jos sa vezi ce-i cu el.
tatuci
am aut si eu aceeas problema..msina mostenita dupa vreo 7-8 ani de inactivitate

moturl si tablaria au fost conservate corespunzator dar rezervorul...nu duce lipsa de gunoaie

m observat ca daca nu mergi cu ultiii litri de benzina din rezervor gunoaiele nu-ti fac probleme. daca nu sunt atat de multe incat sa-ti infunde traseul in mers pune filtru clasic din sticla (il speli de cate ori ai chef) si gata

la faza cu scos rezervorul...vei pomeni toti proiectantiii, inginerii si tehnicienii care au lucrat la masina si vei trece in revista cei mai cunoscuti 100 de sfinti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.