Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema inchidere portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Alin23
Salutare . Am si eu o problema cu inchiderea portbagajului . Mi se rupe intr-una carligul acela de plastic . Am observat ca capota nu se duce lin pana se inchide ci cu 2 cm inainte parca o tine ceva si o apasa in sus . De la ce poate sa fie ca m-am cam saturat sa stau sa schimb carligul acela de plastic din cauza asta .
Minel
Esti sigur ca din cauza asta ti se rupe sau ai cumva niste "prieteni " cu intentii bune biggrin.gif !!! eventual verifica sa nu iti fie strambi suportii de prindere ai portbagajului si iti tensioneaza carligul si la drumurile noastre din cauza trepidatiilor se rupe blink.gif
ceaki
vezi ca parca carligul ala se regleazain sus sau mai jos. lasa-l mai jos umpic. nu mai tin bine minte exact fiindca la a mea e alt tip de incuietoare.
PH-06-BOA
Fa-l din metal(aluminiu),sau electric(ti-as da poze dar nu le vrea melcnetu).Regleaza-i chederul cu un ciocan, sa nu mai forteze tare in capota la inchidere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.