Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] dacia 1310 din 1996
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
workarea
Masina credincioasa, in familie de cind a iesit pe poarta fabricii, ingrijita si iubita
se vinde cu 1500 Euro pentru a fi inlocuita de un Logan
- masina de plastic cu aer conditionat.

Serios vorbind, se vinde masina din pozele de mai jos (si din semnatura).
1996 august, primul proprietar, foarte bine intretinuta.
Motor 1400, 5 trepte, carburator (evident). 80.000 km.

Toate taxele la zi, ITP septembrie 2008. Are si Casco, dar din pacate nu e transmisibil.

Functioneaza perfect si arata impecabil, fara rugina, cu tapiteria in stare excelenta, toate la locul lor etc.
De altfel, tabla a fost facuta in 2005, cind s-au schimbat aripi, contraaripi, praguri, contrapraguri si ce-a mai fost nevoie.

Nu scoate fum de nici o culoare, trage bine, prinde viteza maxima din talon la o adica. Masina in stas.
Ulei Elf schimbat intotdeauna la timp. In cutie - Valvoline. Benzina - Effix.
Sistemul de frinare a fost refacut prin iarna. De atunci nu a avut nevoie nici de aerisire. Frinele sint impecabile. Pompa noua, etrieri noi, cilindri noi pe spate, saboti schimbati in toamna.
Kit ambreiaj de uzina schimbat in vara trecuta. Planetarele nu bat, intra in viteze fara negocieri.
Intr-un cuvint, merge perfect. Nu m-a lasat niciodata in drum, pentru ca am avut grija de ea.

Anvelope noi Debica Passio.

BONUS: o pereche de cauciucuri de iarna Dayton puse pe jante impecabile, purtate vreo 3000 km, o pereche de lanturi aproape nefolosite, trusa-stingator-triunghi, roata de rezerva, tablou de bord functional la care s-a blocat kilometrajul pe la 64.000 si multe altele.

Imbunatatiri: aeroterma pe rulment, care baga aer cu debit mare si nu face nici un zgomot (documentata si aici, pe forum).
Boxe JVC pe fata si cablajele si mufele de la mp3 playerul Pioneer care a fost furat de pe ea acum vreo luna.

Ce nu merge: jurnalierul si becul de la frina de mina (e sarit papucul de pe contactul de la maneta, mi-a fost lene sa-l pun la loc).

Merita vazuta, apreciata si cumparata de un membru al forumului.

PM aici sau telefon la 0723 601 522.

[attachmentid=60461][attachmentid=60462][attachmentid=60463]
[attachmentid=60464][attachmentid=60465][attachmentid=60466]
workarea
Si o poza cu usile deschise:

[attachmentid=60606]
workarea
Pretul scade la 1400. Cine e interesat da un semn si ne intelegem.
Kruger
Ce sa zic...frumoasa masinutza foc. Iti urez succes la vanzare, si ii urez si ei sa intre pe niste maini cel putin tot atat de bune. As fi luat-o sincer...dar nu mai am loc de a doua, si mai am in planuri o alta masina in curand. Nu pot tine trei, dar as tine si zece dacii la o adica....


Bafta icon_mrgreen.gif
workarea
S-a vindut cu 1500 E pina la urma, la o zi de la anuntul pe un site de vinzari/cumparari de masini. Asta pentru ca unii au impresia ca nu mai au cautare deloc Daciile. Daca o vindeam pe Daciaclub, o dadeam mai ieftin si nu-mi parea rau. A fost bocita cum se cuvine de partea feminina - si nici eu nu pot spune ca m-am bucurat.

Se poate inchide aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.