Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cele mai tari numere de inmatriculare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
vv
Am deschis topicul asta pentru ca sunt curios cat de departe poate ajunge ingeniozitatea omului disperat sa aiba un numar care sa 'il scoata in fata'.

Ieri am vazut un Espero obosit in fata blocului, care avea numarul:
IS 25EXY

Ma intreb: si-o fi facut omul buletin de Iasi special ca sa obtina numarul asta? biggrin.gif
Mai misto este ca nu avea spatii intre cifre si litere (era exact asa cum l-am scris, cu 5-ul lipit de E). Cred ca ar fi vrut sa lase spatiu si intre 2 si 5, da' era prea scumpa spaga smile.gif
Mache
Eu cunosc pe cineva care avea discutii cu al sau tata daca pe masina numarul sa fie 02 C*O*I sau 02 C*U*R.
adso
mama unui amic a facut gura la udriste (motiv de coada etc) si pentru ca nu luase numar rezervat s-a ales cu B - XX - MUE. blink.gif

N-are nici o vina saraca, nici macar nu si-a dat seama. Fii-su s-a luat cu mainile de cap cand a venit cu placile acasa. ph34r.gif

Mache: mi se pare ca nu poti sa pui combinatia de care vorbeai. sunt cateva interzise, iar cele pe care le-ai pomenit sunt sigur printre ele.
Mache
Nu stiu daca au reusit sau nu sa si le ia asa. Era doar o discutie, la acel monent inca nu se daduse drumul la numerele noi.
ckristi
Un coleg de-al meu are numarul (impropriu zis numarul, mai degraba inmatricularea) "UIE". Orice barbat, cand vede asa ceva se gandeste la ... altceva. Bineanteles, colegii "binevoitori" i-au lipit "M" ul care lipseste pe numar (masina fiind parcata in garajul firmei).
In Iasi, este o masina cu "ULA".
Si exemplele pot continua ...
Mache
O firma de taxiuri din Bucuresti are cateva masini cu JAF la numar. Iar una dinter ele, arata...
adso
sa nu uitam editorialul din adevarul cu numerele de inmatriculare ale cordunenilor: JAF, BAT si FUR.
Sony
Un tip din Fetesti are nr UIA. Va dati seama cam ce trebuie sa indure sotia lui cand conduce masina. Un alt tip are un papuc de pe care curg tablele inmatriculat cu JAF.
litza
Vazute:

Broscuta => xx-xx-UAC
Audi => TM sau B - 66-SIX
Passsat negru => TM-69-FBI

TM 22 DOI

Golf 86 GTD => TM 86 GTD ghici cine? smile.gif
Wolfman
IS-10NEL (modificat 1 in I de a iesit IS I0NEL), tot in Iasi - FUR, BAT, JAF la masinile clanului Corduneanu. Mi-a placut la cineva nr. B-XX-CIH.
geo76com
cumva 26 ? smile.gif
Sergiu
xx 15 LAM

Nu dati, ca nu ma ocup cu decapitari!
bogdan_i
Vazut aseara:

Audi A6: B-xx-AAS cool.gif
Valentine
B 24 FUN a fost descoperita chiar de cineva de pe forum, topicul este undeva pe aici la cafenea biggrin.gif
alex
xx-xx-UAC mi se pare chiar haios insa numere de cocalar gen x-69-FBI sau x-77-CIA imi provoaca sila de-a dreptul si imi amintesc zi de zi in ce tara minunata traim.

B-xx-AAS - lamuriti-ma si pe mine, ce-i asa special la numarul asta?
Manuel
Creca a vrut sa zica B-xx-ASS.
Wolf, ala cu IS IONEL l-am vazut si eu in targ la Bacau. E un Audi TT negru, nu?
bogdan_i
QUOTE
B-xx-AAS - lamuriti-ma si pe mine, ce-i asa special la numarul asta?


Pai am zis: era un Audi A6. Audi A Sase... biggrin.gif
os
Aas (germ): cadavru... o fi vrut sa spuna asta?
mars
Am vazut un Cielo cu nr. B XX CLO. Mi-a placut ideea...
driverx
Vazut: BH-01-SEX

Minti odihnite.....altceva n-am ce zice.

GeorgeB
B 34 SEX (be free for sex)
SiloS
Dacia 1100 a lui pui de drac : IS - xx - HRB . Masina nu seamana cu un harb , insa numarul e smile.gif
RIon
CJ - XX - IAR
IS - XX - OAE - pe tip il cheama Oaie numele de familie...si e din comuna...Grajduri!!! A fost coleg cu papa.
Doru
QUOTE
B 34 SEX (be free for sex)


Poate fi chiar three for sex smile.gif
EvilOne
Femeie la volanul masinii mele preferate (fabia) cu numar Bxx WAC. Mai trebuia o litera. biggrin.gif
Mi-a placut ala cu AAS wub.gif , oricum SEX e de departe preferatul meu wacko.gif .
Wolfman
QUOTE(Manuel @ 18 Oct 2004, 17:52)
Creca a vrut sa zica B-xx-ASS.
Wolf, ala cu IS IONEL l-am vazut si eu in targ la Bacau. E un Audi TT negru, nu?
*




Exact!
Bytzu
B69SEX -vectra 1 in Colentina
Ag xx CZN - logan
Marty
B 01 SLZ - Passat 1,8T Bleu-marin
B 01 PZD (sau PIZ, nu mai retin exact) - Golf II Alb, o gagica la volan
Watchful snake
Am văzut și eu un camion cu nr. B xx PZD dar era al unei firme de construcții, nu mai rețin exact care.
litza
TM-xx-RLG - Religva un Golf 77 a unui prieten, dar merge exemplar masina aia.

TM-xx-BIG - Pe un jeep sua hummer prin TM, nu mai stiu exact

xx-xx-BYE - Pe o masina sport am vazut smile.gif BYE-BYE
SYL
In urma cu multi ani am vaut in Bucuresti o Nova cu nr. BV 10NUT (scris exact asa, deci ar iesi IONUT). Culmea e ca atunci cand am vazut masina eram cu un prieten pe care il cheama Ionut (de fapt el a observat numarul).
Marty
HXA sau SXN ce-or insemna ? wink.gif
Sony
QUOTE(litza @ 19 Oct 2004, 11:31)
TM-xx-RLG  - Religva  un Golf 77 a unui prieten, dar merge exemplar masina aia.

TM-xx-BIG - Pe un jeep sua hummer prin TM, nu mai stiu exact

xx-xx-BYE  -  Pe o masina sport am vazut smile.gif  BYE-BYE
*


Corect este relicva!
viulian
Am vazut azi in Bucuresti un hummer negru .

B - 69 - POL
lm
MS 89 XXX

No comment .
Flavian
Am vazut un bmw suparat AB 72 CAI (cred totusi ca avea mai multi CP)
tatabobu
XX-20-PEL pe un opel kadett. P'astia ii mai inteleg. Dar pe un alt opel vazut de mine era XX-23-PEL smile.gif
SiloS
Papucul liceului meu are numarul de inmatriculare BZ-**- BPH - Bogdan Petriceicu Hasdeu biggrin.gif
Ghidioneanu
O prietena a dorit un nr de inmatriculare de forma XX 02INA , adica Doina , dar s-a ales cu XX 20YNA, cam tot pe acolo...

Eu am data casatoriei , 11 MAI .
tazzz
ala cu IS 10NEL are de mult numerele astea...au fost inainte pe vreo 2 dubite si pe alta masina parca...sau le-a dat mai departe...orikum is de mult prin iasi masini care umbla cu numerele alea smile.gif

...sigur am mai vazut si un IS 10NUT --> Ionut
...mai e un peugeot negru care arata misto: IS 61ULU ..si acopera oleaca bucla de la 6 incat sa iasa CIULU...a facut asa pe la sprinturile paralele care au fost organizate pe aici smile.gif
BasIc
BV-XX-PDL a se citi POL de la mai mult de 15 m
BV-XX-GAY ......smile.gif)
BV-XX-LOL.....
BV-XX-FOX si era o tipa blonda la volanel...
BV-XX-DRQ
BV-XX-VAK
BV-XX-FUG la o sportiva....
BV-XX-FUK
la un fiat 850 BV-XX-FAT si facut cu carioca un i mic intre Fsi A,si pe geam scris mare GEORGEL ...smile.gif))..am si poze....

Mai sunt multe exemple
Care mai vrea sa isi schimbe numarul in ceva "fancy" pot sa mai amintesc ce am mai vazut....smile.gif)
alex
Repet, numere de kkt care stau cel mai bine alaturi de mileuri rosii si catei care dau din cap.
paul_damian
Un Logan cu numar preferential: SB 65 SSA. M/am tot intrebat de ce a vrut preferential acest SSA, pana l-am vazut in oglinda smile.gif
kukuruz
QUOTE(paul_damian @ 20 Oct 2004, 23:28)
Un Logan cu numar preferential: SB 65 SSA. M/am tot intrebat de ce a vrut preferential acest SSA, pana l-am vazut in oglinda  smile.gif
*


laugh.gif ...logan, such an asshole!
Cristi
B 36 PUL - Slz alba, cu ceva inscrisuri laterale, azi-dimineata blink.gif
Cristip
B-13-DUS pe o berlina rosie. dry.gif
Mache
Rog un moderator sa stearga acest post. Ca eu nu dau de butonul cu "Delete". Multumesc anticipat.
Mache
B-18-XMN (pe masina personala cool.gif care a fost citit de mama unui pusti de 4 ani (prieteni de familie) X-men (ca in desenele animate, pritenii stiu despre ce vorbesc). Asa ca in zilele urmatoare voi scoate laser pe ochi si fum pe... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
driverx
CJ-34-VZA

MMihai
Adi de Vito cat are la nr ? B xx XXL ? 04.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.