Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ace subtiri pe bord din 1998?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
CiprianPJM
Unu vrea sa imi dea o berlina din 1998 in stare buna cu 2000 de euri. Masina arata beton, metalizata, sunet pe ea de tremura retrovizoarea pe parbriz cu muzica pe la mijloc cu volumu`, etc, etc. Ce ma mira la ea e ca are kilometri putini si "vitrina" la bord cu ace subtiri, cum erau pe ultimele dacii breline / break.

Ce vreau io sa va intreb: SE FACEAU IN 1998 ACE SUBTIRI CA LA ULTIMELE CU BORD CN SAU OMU` MA TROMBONESTE?

Multumesc anticipat smile.gif blink.gif
ydaniel
din cate stiu eu NU!! acele subtiri(poate nu stiu bine) s-au bagat dupa 99 , inceputul lui 2000!!poate a schimbat omul bordul!!!!
to_the_limit
eu am o berlina din 98 pe acasa si are ace (nu stiu cum sa ma exprim) rosii sia scutite la varf si lipite de ceas..

si mai am una din 99 (nu a mea) dar pe care p conduc frecvent si care are altfel de ace (mai mici si mai departe de cadranul ceasului) ca la ultimele modele..

hmm
aia din 98 e din 28 august parca...

nu uita un amanunt..clantele usilor cum sunt..9clasice sau cala astea noi??

ca am vazut berlina luata in oct-nov 98 cu incuietori ca la astea ultimele..

depinde...acu
adumitrachy
Am vazut la o dacie din 09.98 ace ascutite.A mea e din 08.98 si are ace normale.Tot la fel avea si una din 06.98. Nush ce sa zic.Daca e mai noua de 09.98, mai fa un pic de investigatii.


Apropo:mi se pare cam putin 2000 de euro cu tot cu linia audio.
cristi_21us
eu super putin.astazi am vaut una din 98 cu 2700 euro.cu 17000 km la bord.
CiprianPJM
Clantele sunt normale (nu clape). Cred ca are vitrina schimbata. Oricum, masina nu e rea... Cred ca ma bag. Cāt o mai fi o instalatie de gaz? Oricum, multumesc!


P.S. 2700 mi se pare totusi un pret cam marisor...
adumitrachy
In iasi o instalatie de gaz este cu tot cu montare si omologare 255 de euro.

P.S. Daca ti se pare ok,ia si cumpara masina.Nu mai sta pe ganduri, ca de la anu o sa se scumpeasca.
to_the_limit
cum adik sa se scumpeasca??

nu vad de ce,poate invers vrei sa spui...
adostar
ce sa se scumpeasca? dacia? sau instalatia GPL ? mad.gif
adumitrachy
Daciile cica o sa se scumpeasca pt ca nu se mai fabrica si o sa devina piese de muzeu. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
to_the_limit
mai corect mi s-ar parea invers sa fie..

uita-te la oltcit de ex...

in fine de unde ai informatiile astea,ptr ca sunt interesat de aspectul asta..?
adumitrachy
Pai, cam toata lumea spune asta.Uita-te si in ziare.O dacie din 83 e 37 mil.Ce drk o da cu 2 lantisoare de aur?Sau am fost in targ si o dacie din 99 e 3200 euro. Si beleaua e ca avea vre-o doi clienti.


Dar, sa nu uitam care era numele topicului.Omu vrea sa-si ia masina.
CiprianPJM
Si mie mi se pare ca se scumpesc. Cum dracu sa dai 3200 pe o DACIE cand un amic si-a luat CIELO cu cutie automata, geamuri electrice, etc.. cu 2800 E?!





P.S. Vitrina cu ace subtziri e TAKOSAN, deci e exclus sa fie acolo de la inceput. Turcaletii de la TAKOSAN nici nu aveau proiectul de la vitrina de dacie in `98.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.