Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bogdanel2007
Bujia nu se uda dar se depune calamina iar portiunea aceea alba a bujiei...ca nu stiu cum i se zice blush.gif pe care intra fisa se face maro ca si cum ar fi arsa.
diaconuliviu
Pe toate bujiile pe care le montezi pe cilindrul ala? sau ai vazut numai acum, la bujia aia? Daca numai la bujia aia, schimb-o, posibil etansarea ei sa fie proasta. Asta daca e vorba de portiunea alba EXTERNA. Daca e vorba de partea alba interioara, din camera de ardere, asa trebuie sa fie, cafeniu roscat.
bogdanel2007
Este mereu aceeasi bujie.Pana acum am cumparat vreo 6 bujii pt acelasi cilindru.Stiu ca trebuie sa fie maro bujia, dar este pe partea unde intra fisa.
diaconuliviu
1. daca scoti fisa acelui cilindru cu motorul la relanti, se simte scadere de turatie?
2. Fisa aia ai incercat s-o schimbi? macar schimba cu alta de pe motor, sa vezi daca se "muta" simptomul la alta bujie.
PH-06-BOA
Daca stai rau cu segmentii la cilindru ' ala, fa-i o reductie. Am dat eu un desen p-aici pe undeva. Va merge minunat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.