Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] HONDA PRELUDE VTEC
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
laguna_2_interceptor
- Vand HONDA Prelude VTEC H22A, culoare black stealth, inmatriculata RO, motor omologat RAR 2007 (model Japonia foarte rar in Europa), tuning si jante omologate RAR (totul provine din Germania si sunt insotite de facturi si certificate TÜV), xenon, linie audio SONY, trapa electrica, inchidere centralizata, geamuri electrice, oglinzi reglabile electric, folie Llumar autorizata RAR, kit admisie K&N, kit ambreiaj ceramic Stage 3 XTD, catalizator sport finala HKS, ecu resoftat 18-20cp, motor 2200cc 200+cp, 140000km (reali!!!), optic si mecanic impecabila, intretinuta perfect.

- Pret 10000 EUR (pretul este fix!!!)

- optional se mai pot pune un kit turbo special pentru acest tip de motor (1999 EUR) si un sistem nos (700 EUR)... la final 350+cp...
laguna_2_interceptor
excl.gif excl.gif excl.gif UP excl.gif excl.gif excl.gif
elspa
te-ar interesa un schimb cu asa ceva ?:

http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=15...der=asc&start=0
laguna_2_interceptor
- schimb doar cu Honda Integra TYPE-R...
laguna_2_interceptor
excl.gif excl.gif excl.gif UP excl.gif excl.gif excl.gif
Hormonelul
Masina e extraordinar de frumoasa. Este un model foarte reusit de la Honda.

Dar ... cum poti sa ceri pe o masina din 92-96 ....10000 de euro ???
Nu ma intelege gresit am vazut toate modificarile, e fantastic ...un motor modelul asta il iei cu pana in 1000 de euro.

Am vazut ca pe Autovit e moda preturilor "de trei-cinci ori valoarea masinii" ..dar si aici ??

Pai daca in germania au fost facute modificarile ...acolo de ce sunt alte preturi ?

user posted image
Shot at 2007-08-03

Multumesc anticipat pentru precizari,
laguna_2_interceptor
- multumesc pentru aprecieri... unde vezi tu modificarile facute de mine pe masinile pe care le arati??? se vede treaba ca nimeni nu are habar de ceia ce inseamna VTEC... daca tot cauti pe mobile.de iti recomand sa cauti HONDA PRELUDE VTEC, nu mai spun sa gasesti si VTEC tunat la acelasi nivel cu aceasta masina (in cazul in care nu stiti motoarele VTEC merg la turatii extraordinar de mari si anume 9000rpm mai pe limba tuturor merg ca si motoarele de motocicleta), motorul aflat pe aceasta masina se mai gaseste pe masini inmatriculate in Anglia, Japonia si USA si nu si in restul Europei, e printre putinile modele cu volan pe stanga din toata Europa restul fiind pe dreapta, masinile pe care le pui drept comparatie nu au nici o legatura cu acest model sau cu modificarile ce au fost facute pe aceasta masina, omologarile RAR pentru absolut toate modificarile facute (doar cine a mai facut asa ceva stie cam ce taxe se platesc pentru omologari), taxa de inmatriculare sa poti inscrie in RO una din masinile pe care le/ai citat mai sus este de:

http://www.mfinante.ro/taxa_auto.html

5724EUR si anume 20225.18 RON!!! deci faci tu un calcul cat ar valora in RO masinile pe care le dai exemplu mai sus...

- acum ca sa reveniti cu picioarele pe pamant si sa fiti pe deplin lamuriti cascati ochii cam cat costa o masina apropiata de ceia ce vand eu si comparati ce ofer eu si ce ofera acea masina, dati cautare pe www.mobile.de :


VTEC ME-Edition - copy/paste la rubrica Variante dupa cea cu Modell apoi ENTER!
(am incercat sa pun linkul dar este prea mare si da eroare)

- in afara de wide body KIT masina este net inferioara la performante fata de masina prezentata aici... taxa de inmatriculare in RO pentru acest model in particular este de 6296.4EUR sau 22247.7 RON alaturi de cei 18.000 EUR care trebuiesc platiti pe ea in Germania.


- cat despre comentariul lui gygy este perfect adevarat si sunt intru' totul deacord... doar ca prostul moare de grija altuia si cainele de drum lung, eu in locul tau avand acea masina din semnatura si numarul de posturi afisat as evita sa ma bag in discutii care sunt clar peste nivelul de cunostinte avut...
ramm
Blasfemie ce vrei tu sa faci cu Honda aia...bafta la vanzare, romanul nu stie ce e aia VTEC..stie doar de TDI-frateeee
laguna_2_interceptor
- o iau drept compliment... smile.gif

7 Aug 2007, 19:57:
excl.gif excl.gif excl.gif UP excl.gif excl.gif excl.gif
smecheras
vad ca sunt masini misto in iasi...
am si io o intrebare...scuze ca nu cumpar(as fi tentat dar nu am bani sad.gif )
cam in cat timp ai prins suta? sau nu ai cronometrat?
am citit si eu despre motoarele v-tech...uzina ce sa zic
spor la vanzare este o masina care cere soseaua
laguna_2_interceptor
- imi pare rau, nu am cronometrat... masina oricum trage bine si stock... cu modificarile actuale fuge grav de tot... si inca se mai pot face multe la motor sa fie fenomenala smile.gif
ydaniel
din ce an e>
laguna_2_interceptor
1996
razvan_gavan
Ce nu realizezi tu, sau cei care posteaza pe aici este ca nu vei schimba mentalitatea romanului oricat ai incerca. Un roman nu vede decat ca e tunata, e din 96, nu are garda la sol cat loganul si mai e si scumpa....pai frate la banii astia isi ia romanasul nostru un Logan nou-nout sau un Passat TDI second hand de nu ai aer....Parerea mea e sa incerci sa o pui in Vitan....va veni un pusti...va vedea ca fuge si in 2 luni e in spital dupa ce a luat-o de la tine...asa se procedeaza la noi cu o masina aranjata.

Oricum, masina e bestiala - jos palaria pentru modificari si mult noroc la vanzare!
han_1.6 mpi
probabil in anunt trebuia scris " pentru cunoscatori " . oricum masina arata BINE .
laguna_2_interceptor
- daca puneam pentru cunocatori sa vezi atunci ce ofensati apareau pe aici ''cum adica pentru cunoscatori etc'' smile.gif), multumesc oricum de aprecieri, sper cine o va lua sa nu isi piarda viata cu ea ca mintile oricum ti le ia la modul cum merge... deja am comandat kit-ul turbo si peste putina vreme pretul va creste... ca si puterea bestiei post-336-1110552489.gif
han_1.6 mpi
tare cred eu ca pentru o masina cu motorul asta trebuie sa ai si ceva cunostiinte de pilotaj, nu doar scoala de soferi obisnuita.si multa minte in cap ca sa stii cand calci acceleratia.
laguna_2_interceptor
- poate scoala de pilotaj e mult spus cu toate ca poate fi un atu... mai mult trebuie sa ai multa minte, chibzuinta si ceva experienta... masina e letala pentru incepatori... nu recomand.
l@u
Hai sa nu exageram !Sunt totusi ,,numai" 200 Cp................la 4-500Cp ce scoala trebuie?

Misto masina wink.gif
StefanT
Tot de pilotaj, dar.. de aviatie. Nu cred ca e un exemplu bun. Cate masini de 400-500 cp vezi tu pe strazi? dar 200+ cred ca sunt destule ...

Imi cer scuze de off, e super tare masina. Bafta la vanzare, o sa apara in final un cunoscator dispus sa plateasca smile.gif
roskatu
sorry ca intreb , da nu am gasit pe nicaieri , masinaare tractiune spate?
laguna_2_interceptor
- fata...
laguna_2_interceptor
- se poate inchide, multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.