Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare de praguri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hirschpek
As vrea sa schimb sau sa repar pragurile la dacia mea din 93. Daca stie cineva un tinichigiu bun,preturi la piese,manopera etc de mare ajutor mi-ar fi. Motorul e inca destul de bun cu doar 40.000 la bord si ar fi pacat sa arunc masina doar pt praguri.
brandy_tdi
Banuiesc ca 100 ron ambele asta in mare. Dar depinde si starea lor.
sobolan
D/R prag + dublura te duce pana la 250-300 ron....aprox.
Albert Einstein
Praguri stg +dr aprox 140 ron
Contrapraguri stg + dr. aprox 80 ron

Totalul pieselor in jur de 220-230 ron
thedragon
apropo de praguri ... am si eu o gaura la pragul din dreapta parca ! ala ce este prag sau contraprag ? si cand pun roata sau o capra se duce la fund !
hirschpek
...in sfarsit oameni buni imi raspundeti la mesaj,mersi fain.
de mesteri/atelier bun in Buc aveti idee?
Albert Einstein
QUOTE(thedragon @ 9 Aug 2007, 08:10)
apropo de praguri ... am si eu o gaura la pragul din dreapta parca ! ala ce este prag sau contraprag ? si cand pun roata sau o capra se duce la fund !
*



Eu nu inteleg unde pui tu roata aia si nici capra. Banuiesc ca nu le pui sub prag. wacko.gif Capra se pune sub lonjeron, iar roata dupa ce o dai jos o poti pune sub masina ca siguranta in caz ca-ti cade cricul sau capra. Dar nu lasi pragul pe ea. excl.gif

Pragul e ala de sub usi, pe exterior. Contrapragul e pe interior, ala cu gaurele de sub usi.

thedragon
capra o pun pe muchia aia de la prag nu stiu cum se numeste si am o gaura mare in prag si cred ca si in interior este ruginit ! si cand am schimbat planetara pe partea dreapta (unde este si gaura) am pus 2 roti sub ia si am lasato jos si nu sa mai oprit pana nu sa tufligit oleaca! sper ca ai inteles ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.