Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: centuri de siguranta stricate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
sorin76
cine are idee daca centurile de siguranta cu arc pt dacia 1310 (care se trag inapoi) se mai pot repara? Daca nu, de unde se pot gasi mai ieftine?
RIon
Parca scria pe undeva ca aceste centuri au garantie 10 000 de prinderi... pai precis gasesti la sceond. Sunt in CJ, esti aproape...dar trebuie sa aveti si voi asa ceva.
ali73
QUOTE(sorin76 @ 23 Oct 2004, 09:53)
cine are idee daca centurile de siguranta cu arc pt dacia 1310 (care se trag inapoi) se mai pot repara? Daca nu, de unde se pot gasi mai ieftine?
*


gasesti de care vrei in talcioc.
Radduu
Cat costa tipul asta de centuri noi? Se pot monta pe o dacie 1310 care are centuri dalea vechi? trebuie date alte gauri sau nu are rost sa ma complic?
B30KDT
aceeasi problema o am si eu,centura din dreapta nu se mai trage inapoi ,am incercat sa o fac dar cam greu sa reusesti o sa mai incerc totusi
am cautat si prin targuri peste tot unde am vazut vechituri ,dezmembrari am gasit doar la un nene din vitan care vindea pe jos niste piese si vroia pe pereche 500 000
noi mi se pare ca sunt cam 350 000-400 000 /buc
nu e prea greu de reparat ,are o lamela lunga care este tensionata si o rotita zimtata care sta intr-o cutie tot cu zimti dar in sens invers si cand tragi brusc de centura rotita zimtata se blocheaza in cutie iar lamela tensionata trage centura inapoi,in mijlocul cutiutei este un piciorus de plastic taiat la mijloc si acolo se prinde lamela si tot de acolo se si rupe
bafta la reparat
gattoman
Sal.Am gasit in magazin centuri din alea care se trag automat inapoi.Sunt tucesti si costa 1mil rol numai alea pe fata.Centuri pe spate nu am vazut in magazin.
Radduu
si merg puse pe masina mea fara alte modificari?
gattoman
Sal.Cred ca merg puse caci din cate stiu alea vechi se prind in doua suruburi in pragul interior iar astea noi se prin doar in unul.In partea de sus sistemul de prindere e acelasi.Eu am pe masina una automata si una normala(cea de la sofer)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.