Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Flaps infundat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
iubitordedacie
salutare! am o problema cu un flaps de dacie berlina model `99, care este infundat exact la colt. in rest e intact. mi s-a spus sa il las asa ca isi revine, dar pana acum nimic. am incercat sa il dau jos dar surubul e intepenit si se invarte cu totul. am cautat sa iau unul nou, dar nu am mai vazut modelul ala. imi poate da cineva un sfat, cum sa il dau jos si cum se indreapta? m-am gandit sa torn putina benzina pe el, sa o aprind, si cand se inmoaie sa imping cu un levier pe dedesubt. mi se pare cam riscant, si de aceea as mai vrea o idee.
multumesc.
cristi_21us
incearca mai bine sa il lovesti cu ceva.dar nu prea tare.sfatul cu benzina nu cred ca este foarte ortodox si vezi poate nu il mai stingi dupa aia. tongue.gif
Al Cap0nE
Flapsul se indoaie doar daca ai si bara putin indoita. Trage de capatul barii caruia ii corespunde flapsul si ar trebui sa se indrepte.
adumitrachy
Nu incerca cu benzina.Il strice de tot.Cel mai bine il dai jos, il tii o noapte langa calorifer (sau orice sursa de caldura care sa nu il infierbante prea tare), iar dimineata incerci sa il indrepti cu pumnu.Nu incerca cu levier sau cu altceva tare, pt ca risti sa il crapi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.