Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fire roase in compartimentul motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tatuci
salut!

din seria haz de necaz ma duc eu sambata sa lustruiesc masina si cand ridic capota motor gasesc grau oravit pt soricei tocmai pe carpa mea pt sters joja

mai apoi am vazut o gramada de grau otravit in parcarea vecina si am aflat ca era pus de vecini deoarece le-au cam ros instalatia electrica pe la masini.

pana una alta scot borna la baterie si verific cablaraia cand plec dar problema este destul de ingrijoratoare chiar daca pana acum la babuta mea nu au atentat (pana acum).

sunt sigur ca nu este o noutate dar nu gasit nimic pe forum despre acesta problema...voi cum le-ati venit de hac rozatoarelor?
sobolan
pune capcane bre radmasa.gif
acu...pe bune...vezi ca e posibil sa ia foc firele pe acolo...fii atent
florinutzu
Acu doua ierni veneau sobolanii si dormeau la motor. Era plin de sobolani acolo, gainat, carpe roase, surubelnita incercata daca e buna sa fie mancata... si astea in timp de trei patru saptamani. Deocamdata nu e nimic ros ma refer la fire rugaciune.gif , sau poate nu am vazut eu. rugaciune.gif da doamne sa nu fie rugaciune.gif rugaciune.gif
Cred ca se rezlova cu otrava.
Da pana nu scapi de toti din zona nu ai siguranta ca nu mai vin la tine.
Poate te ajuta si primaria cu o deratizare in zona unde lasi masina daca e in oras undeva.
Oricum soarecii nu sunt sau nu par asa de periculosoi ca sobolanii.
Bafta multa!
mircea.a
Eu am auzit o varianta la cineva. Cica a infipt ace in bucati de linoleum si le-a pus pe contraaripi. biggrin.gif Incearca si tu.
diaconuliviu
Mai, nene, dar cite topicuri o sa deschizi pe subiectul asta?
Mai ai unul mutat la diverse.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.