Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vreau schema de bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
JohnXX
Salutare tuturor , e primul meu post smile.gif pana acum am citit doar , care e problema mea , am facut RC (reparatie capitala) la masina o dacia 1300 cu imbunatatiri de 1310 , si dupa ce sa pus totul la loc , am observat ca nu mai functiona indicatorul de benzina si cel pt baterie , in rest se aprin becurile in bord avarie , pozitii .... mai putin cel pt frana de mana smile.gif .
nu stiu ce tip de bord am , nu are ceasurile rotunde , sunt patrate si mu am turometru , in dreapta e indicatorul de baterie si stanga cel de benzina , si in spate are doar 2 connectori pt fire , am mai gasit ceva scheme dar aveau 3 connectori .
A-si dori o schema , sa stiu care cum si unde duc , ca restu le rezolv eu (sper biggrin.gif )

18 Aug 2007, 08:00:
aici am gasit poza ... nu mergea sa o atasez , asa ca am postat link-ul

http://poze.acasa.ro/albump?id=5156&ioffse...rder=0&categ=11

am pus si link-ul cu o poza , sa vedeti modelul bordului sad.gif
ca vad ca nu se baga nimeni ... sad.gif(( , si e greu sa mergi fara sa stii unde te apuci de impins ...
astept macar un reply , sa stiu macar ca incearca cineva sa ma ajute
Multumesc anticipat !
ceaki
becurile de ulei si apa se aprind? daca zici ca nu-ti merge martorul frana mana atunci inseamna ca nu ai alimentare cu plus la bord.

18 Aug 2007, 22:12:
uite aici e schema instalatiei electrice lamodelul tau de dacie. bordul tau e acelasi model ca si in schema asta. alimentarea cu plus e al 2-lea fir din partea de sus de la mufa de sus de la bord( cum e schema ) acolo ar trebui sa ai plus
finutu
vezi la "scheme electronice" pe cea de 1310
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.