Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: instalatie gpl
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
bengaves
am rezolvat o problema de tinichigerie fiind necesar demontarea instalatie gpl si am observat ca dupa ce mecanicul a montat instalatia si a legat niste fire pe care initial tot el le-a dezlegat( la rezervor)am un bec rosu aprins in plus la comutator! mellow.gif adica in afara de becul care atunci cnd sunt pe gpl e verde si pe benzina e rosu mai este unul aprins!
masina merge ok ,dar m-am speriat putin sa nu sar in aer rolleyes.gif
sa o las asa sau sa merg la service?
Georginho
Nu e de gluma cu alimentarea! Mergi si ia-l p'ala de guler, sau cauta altul mai priceput.
bengaves
dar masina merge ok ! nu a ars nici o siguranta nu miros de gaz ! nimic !totul e normal!
cris2dum
Parerea mea este ca nici nu mai trebuia sa postezi , ci sa te duci direct la un service specializat . Daca tu crezi ca e de gluma cu GPL-ul ....................... excl.gif excl.gif excl.gif
$$ilvviu
Cam 7 mil.
Normal ca se merita
cris2dum
Eu am instalatie gpl , marini si ma ajuns 1200 ron la gti-ul meu dar ptr carburatie este mai ieftin. Am inteles de la alti "useri" ca e buna . Eu nu am avut deloc probleme cu ea si am facut 16 000 km. De meritat se merita si ai sa constati pe buzunarul tau la ce pret e benzina acum ......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.