Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1310 din 1983
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Lucian Gligor
Masina am refacut-o complet acum 2 ani. Am bagat in ea 93 mil. atunci. Sincer nici nu stiu ce pret sa cer pe ea. Ma gandisem la vreo 4000 negociabil. Dar, orice opinie e binevenita. Chiar nu stiu.
Deocamdata numai pozele aste le am la indemana. Daca e cineva interesat mai fac si altele.
A, o dau cu o gramada de piese ce le-am tot strans.

Tel: 0749 24 31 31; 0730 64 27 47; 0268 532 468; 0368 456 602.
fiderzen
4000 de ron presupun smile.gif
Lucian Gligor
Da, ron. Era buna o opinie cu privire la pret. As da o cinste unui "evaluator" care sa ma ajute sa pot stabili un pret corect. Avand in vedere cum arata masina, banii bagati in ea, etc.

Oricum, cum am mai spus pretul e mult negociabil si pentru cel care o vrea putem incerca si in rate.
Mai dau in pret si un cass Blaupunkt si 2 boxe Clarion de 20W. Masina are in cass Domotec cu 2 boxe.
apline5
daca o lasai originala isi pastra valoarea ...asa fara sa te superi dar daca tu crezi ca arata bine .....nici un element de caroserie nu se imbina calumea
lucian_v
tu faci misto sau vb serios? ai bagat 93 de milioane intr-o berlina din 1900 toamna?
fara suparare dar cred ca ai avut banii aia castigati la loto...
si ca sa fiu si on topic ofer 1000 ron smile.gif
autom
Perfect de acord cu antevorbitorul meu...........

1o mil maxim.....

93 mil= ori dovada de prea mult atasamant fata de masina ori altceva.......
Lucian Gligor
Da, aici aveti dreptate. Afost o munca de pasiune (inca o mare parte mai este) dar sufar cand o vad ca sta si rugineste sub cerul liber. Poate voi gasi tot asa vreun sufletist care ar fi dispus sa continue munca. Banii nu i-am bagat toti odata ci in decursul a 4 luni. Am muncit singur la masina , tot din pasiune. (de aceea luft-urile) Am antifonat-o, schimbat tablaria, aripi interioare, exterioare, usi noi, fusta fata spate noua, etc si asta pentru ca atunci cand m-am decis sa o fac nu aveam decat varianta unei tablarii proaste facute de ddiverse S.L.R.-uri. De uzina nu se gasesc decat de CN4 si asa a ajuns si ea CN4. Am schimbat tot pe ea. Nici nu stiu de ce sa ma apuc sa va zic , ar fi o lista imensa. Mai am acasa tot teancul de facturi. Pe facturi iese 93 mil, la care se mai adauga vreo 7-8 mil. date la diferiti care m-au mai ajutat in munca. Am pe forum la sectiunea CLT o poza cu tot teancul de facturi. Asta nu e interesant, am fost "manat"da dorinta de a face totul cu mana mea. Poate mai sunt unii care inteleg asta. De aceea poate gasesc pe cineva sa o ia si sa-l ajut si pe viitor cu diferite redeceri pe la service, piese, etc., chiar si cu munca. De asta zic ca pentru unul care are suflet o dau si in rate. Chiar azi a venit un rrom sa-mi dea pe ia 1500 dar l-am vazut ce cazatura avea si l-am "plimbat". Ma opresc , as putea vorbii ore intregi despre asta.

Credeti ca 1000 e un pret real? Daca e asa atunci nu cred ca o mai dau, e pacat de tot. Ma gandeam sa o tin sa car materiale cu ea ca tocmai mi-am luat o casuta, dar mi-a fost mila de ea si tot cu Renault-ul am carat.
Poate un 2500 negociabil? Mai vedem. Oricum nu stau in banii astia asa ca...

20 Aug 2007, 21:09:
Am gasit pozele cu teancul de facturi:
http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...e=post&id=46394.
Nu mai pe jantele late de Canada am dat 450 lei cu tot cu cauciucuri Debica (nu noi)
ydaniel
unde in BV pot vedea masina?
Lucian Gligor
Salut!
Pe str. Carpatilor 62. Da-mi un bip si te sun eu si putem stabili cand vrei sa vi. Eu sunt acasa dupa ora 18.00.
Multumesc
flaviuf
Eu tocmai am vandut o Dacia 1310 din '83 acum cateva luni cu 2000 RONi. Multi spun ca Daciile din acei ani au fost mult mai bune ca cele din primii ani de dupa '90.
Parerea mea este ca undeva in jur de 2500 RONi ar trebui sa iei pe ea fara prea mari probleme. Multa bafta.
Lucian Gligor
Multumesc. E ca o gura de oxigen.
ydaniel
cum sa bagi 9300 ron si sa o dai cu 2000? minim 5000:) pai vin sapt viit;) in bv;) abia am fost in urma cu cateva zile;)
Lucian Gligor
Esti amabil. Multumesc. Asa ma gandisem si eu, dar de...
Te astept, daca vi sa vezi masina. si nu, 5000 e un pret ireal, desi as fi ipocrit sa spun ca nu as da-o. Eu pana marti (28.09.2007) inclusiv o sa fiu in Germania, dar masina e la adresa de mai sus, la fel si Renault-ul. Merg cu cealalta masina (deh, Peugeot cu motor V6 de 3000 cmc, e o adevarata placere pe Autobahn).
Salut!
Lucian Gligor
Up,
Poze cu Bordul, scaune, etc.
Numai pe bord am dat 380 lei +50 vopsitul. Toata instalatia electrica e noua de CN4 (fata, spate si cea pentru climatizare). Scaunele sunt de audi A4 (luate de la dezmembrari) iar cel de la sofer cu reglaj pe inaltime functional.
Lucian Gligor
Mai adaug in lista de lucruri pe care am zis ca le dau cu masina si un aparat foto Samsung D60 cu 6 megapixeli, 2,5" LCD, ASR ( Advanced Shake Reduction),etc. A fost cumparat de mine din Germania in mai anul acesta cu 115 euro. Am mai dat 50 de euro pe cardul SD de 1 GB, 4 acumulatori Energizer de 2600 mAh (2 +2 de rezerva) si gentuta Samsonite. Dar puteti vedea in chitantele din poze.

http://www.samsungcameras.de/d60.0.html


29 Aug 2007, 09:09:
+ un televizor color diagonala 67 cm Siemens FC 586 model mai vechi dar care pentru o bunica sau bunic la tara merge bine (e scrisul mare la filme biggrin.gif). Mici probleme la sunet.
Lucian Gligor
Buna seara,
Incep prin a va spune ca azi, un bun prieten de-al meu, Sebi, a murit in accidentul aviatic de langa Brasov. Odihneasca-se in pace! Un bun prieten, un om harnic si sufletist.
De aceea, in memoria lui, scad pretul masinii mele la 1500 lei. Joi, cand m-am intalnit ultima data cu el si planuiam o iesire in oras numai noi baietii dupa ce ma voi intoarce din Germania, vorbeam de Dacie, de pasiune de masini (el are o mica colectie de BMW-uri: un ursulet, un 328i coupe din 1997, si X5 4,4i din 2003) si chiar imi spunea: "Lasa, ba, Lucica pretul la vreo 15 milioane ca poate faci fericit vreun copil cu carnetul luat recent care sa se bucure de ea".
Asta e. As da orice sa pot intoarce timpul inapoi. Dumnezeu sa-l ierte!
Duyu
Cati km reali are masina?
cramadonis
pune si tu o poza cu motoru,te rog.cutia are 4 sau 5 trepte?
Lucian Gligor
Salut.
Imi pare rau ca nu am raspuns pana acum dar am fost sambata la inmormantarea prietenului meu de care am vorbit un pic mai sus. Odihneasca-se in pace!


QUOTE(Duyu @ 31 Aug 2007, 06:56)
Cati km reali are masina?
*


Nu stiu exact eu sunt al 4 lea proprietar si nu stiu cati km a avut inainte pe bord scria 68.000 dar nu stiu daca erau reali. De aceea am luat decizia sa o refac toata. Se vede pe chitante ca am schimbat tot pe dedesubt(rezervor, conducte e frana si benzina, tot ce inseamna bucsi, suspensie, etc.)

QUOTE(cramadonis @ 31 Aug 2007, 11:18)
pune si tu o poza cu motoru,te rog.cutia are 4 sau 5 trepte?
*


Ai pozele. Cutia are 4 trepte. Merge perfect dar a fost singurul lucru in care nu am bagat banii, in ideea ca cumpar una cu 5. Ghinionul a fost ca am gasit numai la diversi "intreprinzatori" cu 700-800 lei fara planetare. Si eram cam pe la sfarsitul lucrarilor si al banilor. Dar daca gasesc si acum una pana in 400 lei o iau.


A, si am uitat ceva. La 1500 nu mai dau aparatul foto, dar dau o vana de fibra de sticla ramasa dupa curatenia de toamna. Nu e patata, fisurata , are si mastile.
Lucian Gligor
Am dat-o.
Topicul se poate inchide.
Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.