Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rezervor GPL Pentru dacia break
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
halexandru
Salut ma intereseaza o in stalatie Gpl am o dacie break si nu as vrea sa-i mananc tot spatiul dinportbagaj cu butelie daia mare si am auzit k exista niste rezervoare care se pun in locul rotii de rezerva daca este adevarat sa-mi spuna si mie cineva de un de pot sa iau si ce instalatie e mai buna si cam tot ce stie el mai bine despre instalatiile GPL
RIon
foloseste cu succes functia SEARCH, vei afla multe detalii.
adumitrachy
Butelia aeea care se monteaza in locul rotii de rezerva e toroidala, dar, din cate stiu eu, se monteaza numai in locul rotilor de rezerva care stau orizontale in porbagaj.
van den plas
Rezervor toroidal mi-am montat eu pe Espero, in locul rotii de rezerva, astfel incat nu-ti dai seama ca masina functioneaza cu GPL, mai ales ca si gura de alimentare e ascunsa undeva sub bara spate. Cei care au montat instalatia se numesc Majore Internationale ( sunt importatori Bigas pt. Romania ; au si site pe net - Majore.ro), iar pretul pt. rezervorul toroidal e mai mare cu 30 E. Din ce am vazut pe siteuri straine dedicate instalatiilor GPL, se pare ca aceste rezervoare se pot monta si in alte pozitii , (nu numai in locul rotii de rezerva) inclusiv in pozitie verticala. Ca sa afli daca si in Romania este posibil asa ceva, da-le telefon si intreaba-i.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.